Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Rozložená platba – zaplaťte teď třeba jen 1/4! Zbytek později. Bez navýšení, bez poplatků. | 4 × 4150 Kč | |
Koupit na splátky Vyberte si variantu splátek, která Vám nejvíce vyhovuje. | Spočítat |
Hamilton vyráběl vojenské hodinky už od první světové války. Během té druhé pak dokonce pozastavil civilní výrobu a zaměřil se pouze na válečný materiál.
Ale hodinky, na které se díváte dnes, vychází až z pozdější éry. Vzhled byl tehdy diktován vojenskou specifikací GG-W-113A, kterou americká vláda vydala v roce 1967. Hamilton pak podle této normy vyráběl své vojenské hodinky v letech 1967 až do konce 80. let.
Aktuální verze je ale věrnou podobou a přesně proto jsou Hamilton Khaki Field tak oblíbené. Nabízí totiž skutečný retro pocit z hodinek, který ještě podtrhuje mechanický strojek bez automatického nátahu. Čeká vás tedy pravidelné rituální natahování hodinek přes korunku. Strojek H-50 nicméně nabízí rezervu 80 hodin a je postaven na ETA 2801-2.
Milovány jsou také pro menší pouzdro s průměrem 38 mm. Pro retro hodinky je to vynikající hodnota, protože tak skutečně budí dojem autenticity. Původní modely totiž mívaly běžně ještě menší průměr. A menší rozměry včetně tloušťky ocení také majitele menších zápěstí.
Hamilton myslel u Khaki Fieldu na každý detail. Tak například pouzdro je v matené, pískované úpravě. To proto, že vojenské hodinky nesměly poutat pozornost. Odlesky by byly nežádoucí a kdyby je zahlédl nepřítel, mohly být příčinou odhalení.
Aby vzbudil historický dojem, použil Hamilton béžový odstín luminiscence. Navodil tak patiny, kterou by dnes měla tritiová luminiscence na historických originálech.
Číselníku pak dominují ručky a arabské číslice. Nechybí ani 24hodinové označení, které vojákům ulehčovalo rozpoznávání času v 24h formátu, který se v Americe používá pouze ve vojenství a řada civilních obyvatel s ním má problémy.