Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Rozložená platba – zaplaťte teď třeba jen 1/4! Zbytek později. Bez navýšení, bez poplatků. | 4 × 722 Kč |
Na první pohled by si neznalé oko mohlo tento model splést s ikonou z roku 2010, GA-100. A není se čemu divit, oba modely mají totiž totožné tělo. Na druhý pohled ale zjistíme, že rozdíl je v číselníku. Jelikož je momentálně retro v módě, číselník modelu GA-140 nás vrací zpět do 90. let. Motiv číselníku má totiž připomínat přenosný magnetofon neboli „kazeťák", který byl součástí snad každé domácnosti.
Ve funkcích byste rozdíl hledali marně. Kromě základních specifik G-Shocků jako jsou zvýšená odolnost proti nárazu či voděodolnost 200M tady najdeme i daleko méně obvyklé funkce. Počínaje stopkami. Těmi jsou sice vybaveny všechny G-Shocky, ale stopky s přesností 1/1000 sekundy u jiných jen tak nenajdete. Pokračovat můžeme ukazatelem průměrné rychlosti čili tachymetrem. A nechybí ani zvýšená odolnost proti magnetismu.
Co to vlastně znamená? Magnetické pole na nás působí neustále, důležité je jakou silou. GA-140 splňují normu ISO764, která zaručuje, že hodinky budou normálně fungovat i při působení magnetického pole o intenzitě 4800 A/m (60 Gaussů). Obecně hodinky, které tuto ISO normu nesplňují dokáží odolat magnetismu o síle cca 20 Gaussů. Pro představu běžný magnet, který máme asi všichni doma na ledničce má sílu cca 50 Gaussů. Síla magnetismu ale s rostoucí vzdáleností rychle klesá, takže se nemusíte bát zmagnetizování, když projdete kolem ledničky plné magnetů i s běžnými hodinkami. I pokud na tyto G-Shocky přímo položíte běžný ledničkový magnet, pouze se zastaví ručičky a maximálně bude nutné je po odejmutí magnetu zkalibrovat s digitálním časem.
Nejvíc ohroženy magnetismem jsou mechanické hodinky, které obsahují mnoho kovových součástek. Vlivem velmi silného magnetismu se samozřejmě mohou poškodit také součástky v elektronickém strojku, toho se ale v běžných domácích podmínkách nemusíme bát. Obecně platí, že bychom se s hodinkami moc neměli přibližovat k zařízením, která vydávají silné magnetické pole. Mezi ně patří reproduktory, nebo třeba magnetická rezonance.