Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Frogman. Žabáka z říše Casia poznáte bez zaváhání na první pohled. Aby taky ne. Frogman je tu s námi už od roku 1993, a stále si drží svůj typický vzhled. Asymetricky umístěné pouzdro vyčnívající z jedné strany a typické 2 šroubky na straně druhé. Asymetrický design má jednu důležitou funkci. Tou je neomezený pohyb zápěstí pod vodou.
Série Frogman spadá do řady Master of G, což značí jediné. Jedná se o model stvořený pro profesionály. V tomto případě, jak už jste asi pochopili, přímo pro potápěče. Jak už jsme z dřívějších generací Frogmanu zvyklí, nechybí ani tentokrát potápěčská certifikace ISO6425, což poznáme podle označení DIVER's na číselníku. Frogmany jsou zároveň jediným modelem ze světa G-Shocků, který má potápěčskou ISO certifikaci.
Model GWF-A1000 s sebou přináší hned několik novinek. První z nich je čistě analogový číselník, který se objevuje u Frogmanů vůbec poprvé. Další novinka se týká konstrukce pouzdra Carbon monocoque. Tedy pouzdro a dýnko tvoří jednolitý celek, který je vyrobený z uhlíkových vláken. Díky tomu si hodinky zachovávají svou robustnost, jsou extrémně odolné a zároveň jsou příjemně lehoučké. Jedná se také o první Frogman s technologií Bluetooth. Díky té si můžete nastavit veškeré funkce pohodlně v aplikaci G-SHOCK Connected. Do té si také můžete zaznamenat všechna svá data z jednotlivých ponorů.
Obměny se dostalo také modulu, který hodinky pohání. Díky němu jsou veškeré operace jednoduché a ještě rychlejší, což je pod vodou rozhodující. Hodinky jsou pro dobrou čitelnost i pod vodou vybaveny jednak luminiscencí na ručičkách a indexech, ale také silným osvětlením Super Illuminator.
Na dýnku opět najdeme obrázek žabáka, který doposud nechyběl na žádném z dřívějších modelů z této série. Tentokráte ale drží hodinovou ručičku, což odkazuje na to, že se jedná o první analogový model Frogman vůbec.
Tak vzhůru dolů!
Lepší inspiraci pro tento model si už snad v Casiu vybrat nemohli. Byla jí samozřejmě žába. Konkrétně Ansonia latidisca, také známá jako ropucha bornejská. Ta byla od roku 1924 považována za vyhynulou a znovuobjevit se ji podařilo teprve v roce 2011.
Pro tuto žabku je typické pestré zbarvení, které hned na první pohled najdeme na lunetě a číselníku hodinek. To je zajištěno pomocí duhové IP povrchové úpravy. Ta je však pro každý vyrobený model unikátní, a tak nenajdeme 2 stejně vypadající kusy. Právě to odkazuje na unikátnost ropuchy bornejské.
Dalším typickým znakem této žabky je povrch její kůže. Na té se nacházejí malé výrůstky, které jsou zpodobněny opět na lunetě. Najdeme je ale také na speciální krabičce, ve které jsou hodinky dodávány. Kromě toho je těmito výrůstky posetý také žabák, kterého najdeme na dýnku.
Tato limitovaná edice je sice nečíslovaná, podle některých zdrojů bylo ale pro celý svět vyrobeno pouze 2000 kusů.