Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Zboží je momentálně nedostupné. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:
Příběh G-Shocků začal v roce 1983, kdy první model s označením DW-5000C stvořil tým, který vedl inženýr Kikuo Ibe. Typický hranatý design prvních G-Shocků byl inspirací také pro model DW-5600. Název G-Shock vychází ze slovního spojení „Gravitational shock", základní myšlenkou totiž bylo vytvořit hodinky, které vydrží (mimo jiné) pád z 10 metrů. A tak začal příběh až neuvěřitelně odolných hodinek, které stále posouvají hranice.
Model DW-5600 je velice oblíbený právě kvůli své odolnosti v kombinaci s příznivou cenou mezi profesionály napřič různými odvětvími od vojáků po astronauty. Konkrétně DW-5600 je dokonce certifikovaný Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA) pro lety do vesmíru.
V roce 2017 se tento model dokonce zapsal do Guinessovy knihy rekordů, kdy zvládl bez ztráty kytičky přežít přejetí téměř 25tunovým nákladním vozidlem a pokořil tak světový rekord. Pokud byste tedy chtěli hodinky rozbít, budete se muset opravdu hodně snažit.
Oblíbený je model i mezi celebritami a mohli jsme ho spatřit také na filmových plátnech. V základním černém provedení se tak objevil třeba ve filmu Nebezpečná rychlost, kde ho nosil Keanu Reeves.
Dnes už málo používané EL osvětlení*, které dokáže krásně podsvítit celý digitální displej + pryskyřice, ze které jsou hodinky vyrobeny otevírají cestu spoustě kolaboracím. Pod digitální displej se dá schovat například logo, které se zobrazí teprve po zapnutí osvětlení. Pryskyřice potom nabízí nekonečné možnosti barevných kombinací. Model jsme tak mohli spatřit již v nespočtu různých provedení.
Za dostupnou cenu tak dostanete asi nejodolnější hodinky na světě, a to se vyplatí!
*Modely G-Shock DW-5600 dostaly v posledních letech upgrade v podobě LED osvětlení namísto původní elektroluminiscence. Do názvu se obvykle propisuje písmeno "U". Změnil se také modul (strojek) hodinek. Funkce zůstaly totožné, pouze došlo ke změně osvětlení a např. možnosti mít evropský způsob zobrazení času. Z toho důvodu nemusí některé původní fotografie zcela odpovídat.