» Blog » Xiaomi

Xiaomi Mi Smart Band 7 recenze – Co se změnilo kromě čísla v názvu?

Tagy: Recenze | Xiaomi | Chytré

Filip Debrecenyi | 27.7.2022 | 7 MIN | 1x komentář

Xiaomi po roce opět rozšiřuje svou řadu náramků o další kousek. Přichází s modelem Mi Smart Band 7 něco nového do světa náramků nebo jde pouze o upgrade z povinnosti?

Co nového vlastně přináší?

Oproti předchozí generaci se pár změn a úprav přeci jen událo. Nový model je v porovnání s předchozí verzí menší a tenčí. Rámečky okolo displeje jsou tenčí a díky tomu se displej dočkal zvětšení. Značný posun jsem zaznamenal i ve výdrži baterie a přidání lifestylových funkcí, ale o tom až za chvíli.


Proč měnit něco, co funguje?

Jednoduchý design, na kterém není co zkazit, si Mi Band zachovává již od začátku své existence. Čistý, ničím nepřehnaný minimalistický vzhled je to, co dělá tuto řadu tak oblíbenou. Ve stejných kolejích Xiaomi pokračuje i s modelem Mi Smart Band 7.

Řemínek žádnou výraznou změnou neprošel. A to je velká škoda, protože už předchozí generace se špatně zapínala a bohužel Xiaomi tento problém nijak nevyřešilo. Řemínek se nedá dobře utáhnout a ať se snažíte jak chcete, stejně vždy bude volnější než vám vyhovuje. V nabídce je pár barevných kombinací. V ČR bude pravděpodobně v prodeji jen černá varianta, jako tomu bylo vždy.

Řemínek se dá jednoduše vyměnit vycvaknutím kapsle, která tvoří srdce náramku. Opětovným nacvaknutím můžete v pár vteřinách hodit Mi Band do jiného kabátku. U předchozích generací bylo menším plusem, že měly stejné rozměry a tudíž i kompatibilní řemínky. S novým modelem se rozměry změnily na 20,7 x 12,25 mm a tudíž na něj řemínek ze starší generace nenasadíte.

Mi Band si stále zachoval tenké rozměry. I když stihl za rok trošičku přibrat na váze. Ale na žádnou rýsovačku před létem to není. Přibral o necelý 1 gram. Z 12,8 g (Mi Smart Band 6) na 13,5 g (Mi Smart Band 7). Váha je to stále zanedbatelná. Při nošení absolutně nevíte, že máte náramek na ruce. Nepřekáží při sportování ani při spánku.

Displej přes celou plochu

Oproti předchozí verzi se displej o píď zvětšil. Z původních 1,56 na 1,62 palce. Kromě rozšíření displeje se zvýšilo rozlišení na 192 x 490 pixelů a jas na 500 nitů. Díky tomu je displej lépe čitelný na sluníčku. Pro porovnání, předchozí verze Mi Bandu měla rozlišení 152 x 486 pixelů a 450 nitů.

Velkou změnou prošla grafická úprava hodinek. Díky líbivým číselníkům a uživatelskému prostředí je na náramek příjemný pohled. Další znatelnou inovací je podpora Always-on displeje (trvale svítícího displeje). Je sice náročnější na výdrž baterie, ale na druhou stranu máte náramek stále rozsvícený.

U levnějších náramků a hodinek mě vždy vytáčí , že citlivost dotykové vrstvy je velmi špatná a zařízení kolikrát nereaguje. Prvních pár hodin jsem se s tím u Mi Band 7 vůbec nesetkal. Na dotyk reagoval náramek ze začátku slušně. Přišlo to až poté, co jsem náramku trošku naložil. Náramek jakoby rázem ztuhnul. Každá odezva nebo přechod v menu už nebyl tak plynulý jako při prvním spuštění.

Senzorová výbava je téměř totožná se starším modelem

Nová generace nabízí to stejné, co nabízela ta předchozí. Pulzní oxymetr, akcelerometr, gyroskop, krokoměr a měření srdečního tepu. Novinkou je odhad VO2Max. Tato funkce dokáže odhadnout jaké maximální množství kyslíku je schopné vaše tělo využít při maximální zátěži.

Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?
17.7.2020 - Agáta Vřeská
Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?

Náramek bohužel nedisponuje GPS přijímačem. To je za mě trošku škoda, myslím, že by to prestiž a kvalitu náramku dost pozvedlo. Je ale potřeba počítat s tím, že náramek má být cenově dostupný a přítomnost GPS by cenu výrazně pozvedla.

Velkým tahákem u předchozí generace byla přítomnost NFC a možnost placení náramkem. Model s NFC je zatím pro náš trh nedostupný. Zda bude, toť je zatím velkou otázkou.

NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami
29.10.2020 - Dominik Hok
NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami

Baterie s větší kapacitou

Integrovaná baterie posilnila o 44 %, z předchozí kapacity 125 mAh vzrostla na 180 mAh. Na výdrži baterie oproti předchozí generaci to nic nezměnilo. Baterie je sice větší, ale slibuje nárůst o pouhý 1 den. Výdrž pak dosáhne až na 15 dní na jedno nabití. Náramek stále nabíjíme pomocí magnetického adaptéru a do plných 100 % baterie zabere nabití 2 hodiny.

Uživatelské prostředí

Vzhledem k tomu, že se jedná o náramek, nevymýšleli vývojáři nic složitého. Pohybem dolů se dostaneme do menu, pohybem nahoru do centra oznámení. Pohyb do stran nám otevře widgety jako počasí, přehrávač hudby a jiné. To záleží na tom, co si nastavíte. Plus dávám za zpracování uživatelského prostředí. Je jednoduché, intuitivní a hlavně přehledné.

Do Mi Band 7 se dostalo dokonce 3D pozadí, které jsme mohli vidět u modelu Watch S1. Je fantastické něco takového vidět v náramku za pár stovek. Bohužel výkon náramku není silný, aby takovou funkci utáhl. Proto se 3D animace mírně seká a není plynulá, což celkovému efektu ubírá na atraktivitě.

Monitoring zdraví

Kromě měření spálených kalorií, nachozených kroků, Mi Band 7 nově pokročile monitoruje spánek a vývoj hladiny stresu v průběhu dne. V porovnání s předchozí verzí je teď Mi Band schopný měřit SpO2 v průběhu dne i noci, nikoliv jen na vyžádání uživatele, jak tomu bylo v minulosti.

Ženy nepochybně ocení funkci sledování menstruačního cyklu. Ta je schopná vytvořit inteligentní předpověď celého cyklu. Na základě předchozích dat uživatelku náramku upozorní, zda se její cyklus nezpozdil a není potřeba vyhledat lékaře.

V náramku najdeme i funkci zaměřenou na dýchání. Zvolit si můžete několik cyklů dýchání a počas dne nebo o polední pauze v práci můžete svému tělu dopřát trošičku kyslíku. Může se vám to zdát jako blbina, ale správné prodýchávání a okysličení krve zabraňuje například bolestem hlavy, únavě a jiným nepříjemnostem.

Milovníci sportu mají důvod se radovat

Ten, kdo se ve svém životě neobejde bez sportu, si přijde na své. Nový model totiž nabízí rozšíření sportovních aktivit. A to z 30 aktivit na aktuálních 120. Model sice nedisponuje GPS, ale v kombinaci s telefonem je schopný zaznamenat i trasu. Vyhledání GPS signálu přes telefon zabralo vždy v průměru něco okolo 30 vteřin. Poté hodinky oznámily úspěšné spojení a nic nebránilo začátku záznamu cvičení. Náramek je vhodný i na plavání nebo vodní sporty, disponuje totiž voděodolností 5 ATM (vhodné na plavání).

I přesto, že je náramek z kategorie menších zařízení, při workoutu ukazuje minimálně 3 datová pole (tepovka, aktivní čas, spálené kalorie). Individuálně záleží na každé z aktivit, například běh nabízí mnohem více zaznamenaných dat ve více datových polích (kroky, průměrné tempo, vzdálenost, tepovka, spálené kalorie) než aktivita posilování (čas, spálené kalorie, tepová frekvence).

Podporuje také vyhodnocování kondice podle metriky PAI (Personal Activity Intelligence). Jedná se o algoritmus, který vyhodnocuje kondiční skóre uživatele a pomáhá mu překonávat stanovené cíle, zlepšovat fyzickou kondici a zdraví. PAI při výpočtu zohledňuje data ohledně vašeho věku, váhy, klidového a maximálního tepu apod. Čím vyšší skóre, tím lépe pro vás. Ideální je držet se nad hranicí 100. PAI vyhodnocuje vaše skóre vždy po týdnu.

Novinkou je tréninková zátěž, tréninkový efekt a doba regenerace. Všechny tři funkce jsou schopné posunout vaše výkony o level výše. Zhodnotí jak těžký byl váš trénink a jaký na vaše tělo měl efekt. Po ukončení sportovní aktivity náramek vyhodnotí dobu, po kterou bude vaše tělo regenerovat. Super je to, že náramek při sportovní aktivitě snímá tep po vteřině, naopak během dne pouze po minutě a více (záleží na nastavení uživatele).

Chytrých funkcí není nikdy dost

Podporovány jsou funkce jako budík, ovládání fotoaparátu na dálku, zrcadlení notifikací z telefonu, ovládání přehrávače hudby či předpověď počasí. Větší změnou prošlo uživatelské prostředí, to má dosti blízko uživatelskému prostředí z chytrých hodinek. Přirovnal bych jej k modelu Xiaomi Watch S1, kde bylo opravdu povedené.

Xiaomi Watch S1 recenze — O krok blíže konkurenci
22.6.2022 - Filip Debrecenyi
Xiaomi Watch S1 recenze — O krok blíže konkurenci

Praktickou funkcí je nepochybně funkce svítilny. Až u ní jsem si všiml mírného nedostatku, který může vykolejit každého hnidopicha. Displej není rovnoměrně rozložený, a tak je rámeček na jedné straně vetší než na druhé. Byl to problém již minulé generace Mi Bandu. A upřímně je škoda, že takovou maličkost v Xiaomi nenapravili.

V náramku najdeme i funkci dálkové spouště fotoaparátu. Jednoduše si nastavíte telefon na určitou pozici a v momentě kdy jste připraveni, vyšlete z náramku signál do telefonu, který zaznamená fotku. Obrazovka telefonu se do náramku nezrcadlí, ale to se asi dalo očekávat.

Přes bluetooth lze přepínat hudební skladby, které právě na telefonu posloucháte. Nemůžete si sice vybrat aktuální písničku ani playlist přímo z náramku, ale můžete přes něj skladby aspoň posouvat.

Xiaomi Watch S1 recenze — O krok blíže konkurenci
22.6.2022 - Filip Debrecenyi
Xiaomi Watch S1 recenze — O krok blíže konkurenci

Aplikace

Mi Band můžete spárovat hned se dvěma aplikacemi. Nabízí se aplikace Mi Fitness i Zepp Life. Obě vám v konečném výsledku nabídnou úplně to samé. Jsou přehledné, dobře fungují a data v nich jsou parádně vykreslená. O kousek sympatičtější mi při používání byla appka Zepp Life. Aplikace jsou také propojitelné s univerzální sportovní appkou Strava.

Má cenu upgrade?

Nějaké změny se přeci jen udály, nejvýraznější plus vidím rozhodně ve zvětšení displeje. Příjemně mě překvapilo i novější uživatelské prostředí a přidání hromady sportovních aktivit.

Pokud jste majitelem Mi Band 6, upgrade tak velký smysl nemá. V případě, že jste majitelem staršího modelu nebo ještě žádného, dává Mi Band 7 určitě smysl. Variantou zůstávají náramky jiných výrobců jako Garmin Vívosmart 5 , který je vyloženě sportovní. Další variantou je Honor Band 6, najdeme v něm podobné funkce jako v Mi Band 7 a o kapku větší displej.

Co by vás také mohlo zajímat:

Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?
6.5.2021 - Dominik Hok
Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?

Honor Band 6 recenze – Náramkov se rozrůstá o dalšího člena rodiny
15.12.2021 - Matěj Urbaczka
Honor Band 6 recenze – Náramkov se rozrůstá o dalšího člena rodiny

Garmin Vívosmart 5 recenze – Krok kupředu nebo vedle?
10.5.2022 - Dominik Hok
Garmin Vívosmart 5 recenze – Krok kupředu nebo vedle?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Vítpřed 366 dny, reagovat
Mám ho krátce, ale už sem zjistil, že dosah není ani 3 m, což mi přijde hodně slabý. Dík du z obýváku do koupelny a náramek se odpojí, nic moc.

Kontakty

tel: 800 365 365
Volejte zdarma Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h
info@hodinky-365.cz
Ptejte se. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Naše prodejna v Ostravě

Sirotčí 10, Ostrava
Otevřeno Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h Prodejna ve dnech Vánočních svátků uzavřená
FacebookInstagramYouTube

Bezpečný nákup a nadstandardní servis pro naše zákazníky

dTest
důvěrobody Spokojenost našich zákazníků ověřena! dTest certifikace obchodních podmínek. Certifikát bezpečného nákupu. Premium Service k hodinkám nad 2000 Kč zdarma. 365 dní na vrácení nepoužitého zboží. Akceptuje úhradu pomocí platební karty. Volejte ZDARMA
na 800 365 365
(Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h)
Opravy hodinek od vyučeného hodináře. Hodinky, které jsou skladem a vy je objednáte do 13h dostanete další pracovní den.