Ukazatele nabití těla (Body Battery, Energie aj.)

Tagy: Technologie a pojmy | Chytré

Dominik Hok | 16.6.2023 | 2 MIN

Stejně jako se vám na telefonu zobrazují procenta nabití baterie, chytré hodinky zase dokážou stejně vyjádřit i nabití vašeho těla. Jaké proměnné k tomuto výpočtu používají a jak vám znalost svého "nabití" může pomoci?

Chytré hodinky toho dnes už dokážou opravdu hodně a dokonce i zdárně odhadnou, jakým množstvím energie vaše tělo oplývá. Většinou je to vyjádřené na stupnici od 0 do 100, která je pro většinu populace asi nejsnáze pochopitelná.

Jak se nabití vašeho těla vyhodnocuje?

K výpočtu se používá několik proměnných, z nichž každá ovlivňuje "nabití" našeho organismu – fyzická aktivita, stres a spánek. Samozřejmě je jich v reálném životě mnohem více, ale právě tyto faktory dokážou zaznamenat i chytré hodinky.

Měření stresu a variability srdečního tepu chytrými hodinkami
12.7.2023 - Dominik Hok
Měření stresu a variability srdečního tepu chytrými hodinkami

Jak chytré hodinky monitorují spánek?
13.7.2023 - Dominik Hok
Jak chytré hodinky monitorují spánek?

Pokud tedy těžce trénujete, málo spíte a jste ve stresu, může se stát, že vaše energetické ohodnocení bude pořád nízké. Nebo může být dočasně nízké po těžkém tréninku, ale pokud se dobře vyspíte, vyskočí vám hodnota zpět vysoko. Pomoci může třeba i odpolední šlofík.

K tomu, aby vyhodnocení bylo relevantní, je potřeba hodinky nosit celý den. Pokud je nemáte na sobě, logicky nepoznají, jaký je váš aktuální stres nebo jak kvalitně jste se vyspali.

K čemu se hodí znát vaši energetickou kapacitu?

Vybízí se otázka, proč vědět, jak moc jsem nabitý. Řekněme, že cílem každého by mělo být dostat ze svého těla to nejlepší a nefungovat pořád "na půl plynu". Neovlivňuje to potom jen naši fyzickou, ale i duševní stránku. S nízkým energetickým ohodnocením můžete očekávat horší výsledky vašeho tréninku, ale také třeba horší soustředění na práci. Pokud jste čilí, určitě máte větší chuť pracovat než když jste na nule.

Z hlediska tréninku se takové ohodnocení hodí v momentech, kdy se rozhodujete, jestli má ten den smysl trénovat, anebo netrénujete příliš. V momentech, kdy jste se špatně vyspali a jste celý den ve stresu, opravdu není moc dobrý nápad dát si těžký trénink. Nebo takto můžete odhalit, že se zbytečně přetrénováváte. A ano, můžete se třeba dostat i na 0.

A jak zvýšit svou energetickou kapacitu? Docela jednoduše. Vysledujte, co má na úbytek energie největší vliv, anebo jak kvalitně dobíjíte. Je docela jasné, že největším žroutem bude fyzická aktivita, ale s tím se počítá. Můžete ale zjistit, že vám nabití rapidně klesne každý den v práci a může to odhalit vysoký stres. Nebo můžete vysledovat, že se vám nabití během spánku až tak moc nezvýší (a tím pádem byste měli hledat tipy, jak lépe spát). Všechny tyto podněty vás můžou vést k úpravě denních návyků a tedy snížení stresu a zkvalitnění spánku.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Kontakty

tel: 800 365 365
Volejte zdarma Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h
info@hodinky-365.cz
Ptejte se. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Naše prodejna v Ostravě

Sirotčí 10, Ostrava
Otevřeno Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h Prodejna ve dnech Vánočních svátků uzavřená
FacebookInstagramYouTube

Bezpečný nákup a nadstandardní servis pro naše zákazníky

dTest
důvěrobody Spokojenost našich zákazníků ověřena! dTest certifikace obchodních podmínek. Certifikát bezpečného nákupu. Premium Service k hodinkám nad 2000 Kč zdarma. 365 dní na vrácení nepoužitého zboží. Akceptuje úhradu pomocí platební karty. Volejte ZDARMA
na 800 365 365
(Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h)
Opravy hodinek od vyučeného hodináře. Hodinky, které jsou skladem a vy je objednáte do 13h dostanete další pracovní den.