» Blog » Garmin

9 důvodů, proč nosím chytré hodinky Garmin (podle Matěje)

Tagy: O značce | Garmin | Chytré

Matěj Urbaczka | 11.11.2024 | 5 MIN | 23x komentář

Často se nás ptáte, proč nosíme Garmin a jestli je to vůbec potřeba, anebo to máme jen jako nějaké pozlátko. Proto jsem se rozhodl napsat 9 důvodů, proč nosím chytré hodinky Garmin.

Co nás dneska čeká a nemine? No přece důvody, proč nosím chytré hodinky od Garminu a ne od někoho jiného. A ty důvody? Nejdříve v bodech:

  • jsem u Garminu už 11 let
  • mají nejsrozumitelnější data k tréninku
  • nejdelší výdrž baterie na trhu
  • pravé mapové podklady
  • chytré funkce – placení
  • zdravotní přehled
  • Garmin Connect – možnost internetové platformy
  • ideální ekosystém pro vše
  • jsou "držák" za každé okolnosti
Teď aktuálně používám model Garmin Fenix 8 Solar.

Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma

1) Budu začínat 12. rok s Garminem

Ano, ani já jsem tomu nevěřil, ale v roce 2025 to bude 12. rok, kdy v kuse používám hodinky Garmin. Řekl bych, že chytré (sportovní) hodinky před 11 lety spousty z vás ani neznalo. A já už měl první záznamy z hodinek na svém účtu v Connectu. A ani nevíte, jak moc bolelo, když mi je nějaký virus v hodinkách smazal při připojení do Connectu, a já tak přišel o celou historii.

Mladej a... Doplňte v komentářích.

Mladej a... doplňte v komentářích.

A od této chvíle prostě jen střídám Garminy – Forerunner 410, 310XT, Fenix 2, Fenix 3 a tak dále... Myslím, že jestli se někdo může označovat za Garmiňáka, tak to jsem asi já.

2) Nejsrozumitelnější data k tréninku

Hodinky nosím hlavně kvůli sportu – běhu, abych měl veškerá data o svém tréninku.

Tak takto vypadá hlavní plocha, pokud vyhodnocujete data na PC. Ale zdaleka to nekončí.

Tak takto vypadá hlavní plocha, pokud vyhodnocujete data na PC. Ale zdaleka to nekončí.

A teď pojďme na důležitá data.

Nejdůležitější číselná data

Nejdůležitější číselná data.

V číselných datech najde člověk minima, maxima a průměry. Řeknou mu pak spousty základních poznatků o tréninku. Pokud mi to ale nestačí, v Garminu pokračuju na tyto grafy.

A tady jsou nejdůležitější grafy.

Tady jsou nejdůležitější grafy.

A v těchto metrikách se můžu rochnit každý trénink. A proto volím značku Garmin. Má to přehledně zpracované, jednoduché na vyhodnocení a za mě to vypadá skvěle.:-)

3) Nejdelší výdrž baterie na trhu

Jelikož se často pohybuju v horách, na soustředěních či závodech, a to po delší dobu, je pro mě hodně důležitá výdrž baterie – jak v režimu smartwatche, tak i na GPS. Ono je fajn, když člověk nemusí ty hodinky nabíjet co dva dny, ba i co týden.

Ono je fajn i to, že Garmin hlavně nedělá žádné kompromisy. Všechna data se tedy zaznamenávají co sekundu, takhle je najdeme i ve vyhodnocení a následné konverzi jinde, a ještě k tomu přesně vím, co si nastavuju, a jak mi hodinky budou fungovat. Myslím tím například přesné nastavení GPS.

4) Pravé mapové podklady a navigace

Důležitý bod. Velice. Skoro všechny hodinky mají v dnešní době napsáno, že mají topografické mapy. A často dokonce mají psáno, že mají topografické mapy celého světa. Ale nikdo už nenapíše, jak jsou ty mapy podrobné a jak s nimi člověk může pracovat.

Garmin má za mě tzv. pravé mapové podklady, které jsou opravdu offline a můžete je použít přímo v hodinkách. Co tím myslím? To, že si můžete trasu vytvořit přímo v hodinkách kliknutím na jakýkoli bod v mapě a Garmin vás tam bude navigovat. Mapy jsou tedy pravé a aktivní a není to jen "obrázek" pod křivkovou navigací.

Ze začátku jsem upřímně říkal, že mapové podklady nejsou moc třeba a člověk se obejde bez nich. No, letos jsem to musel hodně přehodnotit. V čím vyšších horách jste, tím více se mapové podklady hodí. Cestování mezi trhlinami, zhoršení počasí a návrat po předešlé trase či poznání, kde je zlom kopce, popisy vrcholů, možnost návratu po jiné cestě, než jsme přišli... Je toho neskutečně moc a Garmin mi tento rok nejednou zachránil zadek před nebezpečnými situacemi.

5) Chytré funkce – Placení, odpovědi atp.

Ano, i na tohle už jsem si zvykl a nechtěl bych to jinak. Garmin mi nabízí celý balíček funkcí, jako platba kartou, Spotify, odpovědi na zprávy (Android only anebo Garmin Messenger) a další. Tyhle funkce díky dlouhé výdrži dokáží jet dlouho a hlavně kvůli tomu, že je to Garmin, se můžu spolehnout, že budou fungovat pokaždé, když je potřebuju.

V této době jsem četl spousty komentářů, že hodinky od Garminu se nedají označit jako chytré. Já bych s tím určitě nesouhlasil.

6) Zdravotní přehled

Tohle je jeden z nejvíce relevantních bodů. Zdraví je vlastně základní stavební kámen pro všechna dobrodružství, závody a tréninky. Pokud není zdraví, nejsou zážitky.

A proto dbám na vyhodnocení spánku, variability srdečního tepu, samotné tepovky a dokonce i stresových hodnot a dalších metrik, které mi Garmin nabízí. I kdyby ty hodinky nedávaly úplně 100% přesné hodnoty, důležitější než to je trend, jak se čísla vyvíjí. A když mám najednou nějaký výkyv z normálu, vím, že můžu počítat s nějakými nepříjemnostmi. A tím, že Garmin je jeden z mála, co zaznamenává vše co sekundu, asi není lepšího monitoru pro zdravotní metriky.

7) Garmin Connect – Webová i mobilní platforma

Co hodně oceňuju na Garminu, je webová i mobilní platforma jejich Connectu. Když si kupujete hodinky, kupujete si totiž k nim i aplikaci, kde budete data vyhodnocovat anebo hledat. A Garmin Connect je za mě slušně přehledný a jako jeden z mála ještě zanechává webovou platformu, kde se, za mě, lépe pracuje s daty. Nějaké screeny už jsem dával nahoře ohledně tréninku, teď vám ukážu krásný případ rozdílu – kalendář v Connectu.

Všechno krásně přehledně i se souhrny

Všechno krásně přehledně i se souhrny.

Za mě je prostě Connect ve webové formě super. Na vyhodnocení tréninku, na plánování tras a tak podobně. Telefon používám samozřejmě taky na nějaké základy, ale když už potřebuju něco udělat pořádně, sednu k PC a otvírá se mi nový svět.

Garmin Connect – Práce s mapami a trasou
20.8.2024 - Matěj Urbaczka
Garmin Connect – Práce s mapami a trasou

8) Ideální ekosystém

Garmin nedělá jen hodinky. Dělá k tomu například váhy, cyklopočítače, cyklotrenažéry, měřiče tlaku a například navigace do auta. Pokud tedy používáte vícero zařízení, je moc fajn, že všechny data máte v jedné aplikaci a je jedno, jestli jste na kole, v horách anebo na závodech, Garmin má o vás všechna data, ze všech přístrojů.

Tipnete si, který cyklopočítač aktuálně vozím?

Tipnete si, který cyklopočítač aktuálně vozím?

Pro mě je skvělá možnost mít hodinky od Garminu spolu s cyklopočítačem, kdy oboje používám skoro na denní bázi a nemusím řešit, kde a jaká data musím přetahovat atp. A nejde jen o tréninky, které bych mohl sledovat třeba na Stravě, ale jde i o zdravotní data, kde se promítá vše, co zaznamenáte s jakýmkoli zařízením.

9) Držák za každé okolnosti

Tímto bodem bych to asi shrnul. Garmin je pro mě držák. Prozatím se mi nestalo, že by mě Garmin někde na závodech nebo v těžkých chvílích zradil. Zato komické historky od známých, kteří používali hodinky jiné značky a na startech se vyply a zaply se až po doběhu, jsou vážně srandovní.

Ano, Garminy mám dlouhodobě rád stejně, jako některé boty.

Ano, Garminy mám dlouhodobě rád stejně, jako některé boty.

Ale kromě toho prostě vím, že: půjdu běhat, změřím si to Garminem – když vidím, že je něco zle, zkontroluju zdravotní data v Connectu nebo v hodinkách; dále jdu třeba na kolo – vezmu Edge a nic neřeším a můžu se spolehnout, že pokaždé budou data vypovídající a kvalitní. Ale taky pokud jdu na nákup, můžu zaplatit kartou a k tomu si pustit hudbu bez nutnosti využít telefon.

Za mě je prostě Garmin top v každém ohledu, který jsem zmínil, a můžu se na něho spolehnout, a proto tyto hodinky používám a pravděpodobně budu používat i nadále.

Zdroj fotek: archiv autora, oficiální fotky výrobce.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Jiří Hlisnikovskýpřed 38 dny, reagovat
Bod 7. Si největší slabina Garminu. Spánek vyhodnocuji pomocí EEG čelenky a Garmin je často totálně mimo. Čas v REM a deep nikdy nebyl správně. Připravenost k tréninku porovnávání s mySASY, která patří k nej má světě. 50 % doporučení Garminu je přesne opačných. Mám více let, stav regenerace je klíčový. Kdybych jel podle Garminu, dost si ubližuji. Mám FR965.
Matěj Urbaczkapřed 38 dny
Zajímavý komentář. Prosím, kde je nějaká nezávislá studie, že mySasy patří k nej na světě? A hlavně, dočetl jste to? :-) Psal jsem něco i o trendech čísel.:-))
Jirik_Hpřed 38 dny, reagovat
O nezávislé studii nevím. Posuzuji čistě podle toho, co jsem několik let studoval. Konkrétní zkušenosti mám s mySASY, WHOOP, Garmin, Polar, elonga, elite HRV. Pročetl jsem metodiky dalších. Jedině mySASY a elonga dělá spektrální analýzu variability tepové frekvence. Ještě elite HRV. Ostatní si hrají jen s průměry HRV. Polar má aspoň ortostatický test, takže aspoň sleduje reakce HRV na posturální změny. Což Garmin a WHOOP nedělají. Plus Polar má sledování a vyhodnocování 4 hodin spánku skrze tep, průměr HRV, dechovou frekvenci dohromady. Což také Garmin nedělá. WHOOP zřejmě ano a přidává teplotu. Nicméně jen mySASY a elonga (a elite HRV) analyzují výskyt různých frekvencí v HRV, což je daleko náročnější, i výpočetně, než obyčejné průměry HRV. mySASY je pro sportovce, elonga pro prostý lid. U elonga jsem byl i testerem. Takže podle sofistikovanosti vyhodnocování a opoře o vědecké poznatky (zveřejněné) vidím pořadí mySASY/elonga Polar WHOOP Garmin ... U Polaru je dohledatelné, z jakých věděckých poznatků vychází. Taktéž mySASY. WHOOP - to je taková zvláštnost. Ale Garmin je dost netransparentní.
Petr Rumperteszpřed 38 dny, reagovat
Je ale dobré kromě chvály taky uvést (ačkoliv jsem taky Garmiňák, protože nic lepšího prostě není) že i Garmin má spoustu slabin. Pořádnou podporu sportu má jen pro běh, kolo a plavání. Ostatní sporty totálně ignoruje, ať už motivačními výzvami nebo "odfláknutostí" implementace těchto aktivit v hodinkách. CYklistika bude asi nejen v ČR celosvětově mezi rekreačními sportovci sport číslo 1. Ale v ČR (ačkoliv jako přípravu chodím také běhat) potkávám značně více lidí na inline bruslích než běžců. Ono je to logické - je to mnohem zábavnější, míň to bolí a přesto to za hodinu spálí více kalorií. řekl bych že minimálně v ČR je sport č.2 Inline bruslení. Přesto ale odfláknuté "Inline bruslení", kdy v kombinaci s vlastním Varia radarem aplikace ve Fenix7 objekty (auto, cyklistu, bruslaře) za mnou ohlásí jen pípnutím a ne znázorněním vzdálenosti objektu(ů) za mnou (jako to umí u kterékoliv z 50 cyklistik v hodinkách Fenix 7). Tohle svědčí o faktu, že více než 5 minut tvorbou ikonky inline bruslaře se touto aktivitou v Garminu nezabývali.
Matěj Urbaczkapřed 38 dny
Zdravím, vím i z YT, že máte rád bruslení, ale kouknul bych na statistiky na googlu ohledně sportování v ČR.:-)
Davidpřed 38 dny, reagovat
Garmin Connect je pro mě největší slabinou celého systému. V mobilu je to osekaná verze webu, která navíc bez dat ani nenaběhne. Nechápu, proč nejde synchronizovat hodinky offline. Navíc nejdou přesunout nebo úplně skrýt bloky, které mě nezajímají. Nelogicky ukazuje vybrané aktivity, ty splněné nejdou skrýt. Různé informace jsou na různých místech. Nejde zvolit vlastní časový interval. Někdy je rok kalendářní, někde jen po týdnech. U cizích lidí vidím sumář aktivit za rok, u sebe nic takového nemám. A je toho mnohem víc. Hodinky mám rád, ale Connect nesnáším.
Jirik_Hpřed 38 dny, reagovat
Ještě doplnění, elite HRV je ve spolupráci s HARVARD MEDICAL SCHOOL, COLUMBIA UNIVERZITY, UNIVERSITY ROCHESTER, atd. Polar má studie a autory na webu, to není nutné uvádět. Podobně mySASY, kde za ním stojí vědci z Olomouce, doktorandská práce zakladatele mySASY je k dispozicu. Btw s nějakým startupem z Olomouce má zřejmě navázán vztah i Polar. Bohužel Garmin je v tomhle netransparentní. Koupil jsem si ho kvůli body battery a permanetnímu monitoringu. Ale použitelnost BB je velmi omezená, vysoké BB neznamená, že jsem zregenerovaný, ani omylem. Dechovou frekvenci měří blbě, zpravidla 2 x vyšší než realita. Garmin je dobrý hardwarově, možnost připojení exteního měření SmO2, teploměru, v tom je dobrý.
Jirik_Hpřed 38 dny, reagovat
Ještě zkušenost, z 6 zařízení Polar 0 reklamací, jeden problém po 5 letech používání. Pokud jde o Garmin, z 6 zařízení 2 a nefunkčnost metriky v řešení plus problém po skončení záruky - po 2,5 letech.
Jirik_Hpřed 38 dny, reagovat
Cituji "Ale kromě toho prostě vím, že: půjdu běhat, změřím si to Garminem – když vidím, že je něco zle, zkontroluju zdravotní data v Connectu nebo v hodinkách; " Jenže to není jen o zdravotním problému, ale také o skutečném stavu regenerace. A ten se z Garminu nemám šanci dovědět, protože jsou stavy s nízkým klidovým tepem a vysokou HRV, tedy stav zdraví, ale regenerace není kde by měla být. Tohle se dá zjistit jen spektrální analýzou HRV. A pak je ještě rozdíl mezi trénovaným člověkem a běžně pohybujícím se člověkem. Což právě zohledňuje mySASY a elonga.
Matěj Urbaczkapřed 37 dny
Jirko, nějak jsem tady nechtěl úplně reagovat, ale vlastně na žádost o nezávislé studie o tom, že mySasy je nejlepší jste mi napsal spousty komentářů o studiích o ostatních značkách, ale na to, na co jsem se ptal jste jaksi neodpověděl, protože na to studie bohužel není. Já chápu, že máte rád mySasy a Elongu a očividně nenávidíte Garmin, i když ho sám vlastníte. Asi bych to uzavřel tím, že Vám doporučím model Polar Vantage M3, který teď vyšel a je skvělý a pro Vaše potřeby určitě lepší než Garmin a nebude co řešit, no ne? :-)
Jirik_Hpřed 24 dny
Ne nenávidím Garmin. Mám v baráku 7 zařízení od Garminu. Polarů také 7. Jasně, na reklamace vyhrává Garmin, ale to není důvod, proč tady vystupuji. Důvodem je podstata metrik. Pokud chcete studii, proč by ji proboha někdo dělal? Ještě proti bohatému Garminu? Takto se studie nedělají. Podstatou je, že jsem se poněkud vzdělal v problematice. A zjišťoval jak zařízení fungují. Jak počítají a co počítají a s čím. Také jsem byl testerem elonga. Doma mám WHOOP, Polar Vantage M a V, V800 (na tu nedám dopustit - jediný dělá záznam R-R nebo průběžně ukazuje R-R v ms, tedy vlastně HRV), řadu Garminů včetně FR965. Dále používám mySASY. Pokud rozumíte principů a chcete studii porovnání mySASY a jiných, tak je to jako požadovat studii na to, že že letadla s proudovými motory dosahují vyšší rychlosti než motory napojené na vrtuli. Tedy principiálně. Prostě porovnávat obyčejné průměry HRV se spektrální analýzou HRV je, pokud rozumíte fyzice, jako porovnávat barvu světelného zdroje viděnou okem se spektrální analýzou zkoumající jednotlivé emisní čáry. A co mě štve je to, že tyto primitivní metriky Garminu jsou vydávány za něco super. Nejsou, jsou hrubě orientační a pro lidi 40 + velmi problematicky použitelné. A mladým lidem mohou dlouhodobě uškodit, pokud se jimi budou důsledně řídit. Absolutně ignorují např. poznatky vyplývající z Bohrova efektu, atd. Polar má aspoň ortostatický test a nedělá se z něho, co není na rozdíl od Garminu. Takže Garmin má řadu skvělých funkcí, sice 6M se nedaří nějaké metriky na FR965 rozběhat, před tím 6M běžely. Navigace, mapy skvělé. Ale pozor na správné využívání metrik týkající se doporučené zátěže a stavu regenerace. Jen orientačně a doplnit. P.S. Myslím, že cca 95 % uživatelů mySASY má Garminy ;-). Proto je mySASY propojeno s Garminem,
Michalpřed 36 dny, reagovat
Matej , s veľa vecami čo si napísal sa dá súhlasiť , ale CONNECT v mobile je číra katastrofa....trhané , pomalé , neprehľadné ...ak chcem vidieť nejaký môj denný sumár , musím klikať na zobraziť všetko , lebo inak neuvidím nič....a nieje pravda , že hodinky si nastavíš celé cez mobil ako sa Garmin chvalil...nenastavíš. Vy s Dominikom ste bežci , ale my čo už nemôžeme behať ( ja kvôli zraneniu) tak cvičíme a tam má Garmin veľké slabiny..cvičím celý svoj život , v podstate ani nepotrebujem hodinky nato , aby som vedel ako som cvičil , ale to čo vyhadzujú moje Tactix 7 pri silových tréningoch ...to je úžas ..precvičované partie to netrafí nikdy....to isté platí aj pre kardio a HIIT...no a ten komentár na konci treningu ťa iba nasere.....ideš v prahovej zóne a ono , že základ....nepáči sa mi akým smerom sa uberá Garmin, ono to vidno od vidania Fenix 7 ( strašne to uponáhľali a ten software bol katastrofa...) , zasa bude trvať rok pokiaľ doladia software , aby boli hodinky ako tak použiteľné.....škoda .
Petrpřed 36 dny, reagovat
Matěj: Google mi vyjede 10 různých statistik a každá bude tvrdit něco jiného. Navíc píšu o neregistrovaných sportovcích, protože o sportovních svazech si myslím své. A nedělám jen inline, ale chodím běhat, chodím do posilovny, hraju florbal (samozřejmě neregistrovaně) a v zimě běhám na lyžích. Píšu o tom kolik lidí potkáváme u jednotlivých sportu a OK, nenapsal jsem úplnou pravdu. Určitě po cyklistice není sport c.2 inline. ale posilovna. Proč jsem nepsal o posilovně? Není to v ČR obvykle outdoorový sport (jakože např. v Kalifornii to může být jinak), ale když jsem psal o ně úplně super implementaci u Garminu, tak přeci jen otevřít tema aktivity "Síla" znamená Garmin úplně zesměšnit a to si myslím není u dobrých outdoorovych hodinek namístě.
Milapřed 27 dny, reagovat
Muj vsedni den. Jdu do prace. Odpoledne vetsinou spim, vecer jdu se psem. Nekdy i do hospody na jedno. O vikendu prohodim hodinky z AE 1500 na Protrek PRG 240. Pak jdu do lesa s poradnym baglem. Jo mam to jednodussi a o to jde. Taky mam pratele s Garminem. Co vim, tak statistiky neresi. No ale budiz. Kazdemu to co se libi. Ps. Taky spim s hodinkama, ale duvod mam jinej.
Matěj Urbaczkapřed 26 dny
Milo, vím, že toho komentujete hodně na našem webu a někdy i věcně. Takže Vám za to moc děkujeme. Ale není třeba asi komentovat vše.:-) Víte, pokud bych chodil jen do hospody anebo se psem, tak asi taky nepotřebuju chytré hodinky.:-)
Martin Ondrůjpřed 25 dny, reagovat
Zdravím Matěji, koupil jsem od Vás hodiny Garmin Fenix 8 Solar před více než měsícem a jsem vcelku spokojen (moje první Garmini, tak si na vše ještě zvykám). Jenom co mě zaráží, že mně hodinky stěží vydrží max 15 dnů (daleko od proklamované hranice 29 dnů v režimu smarwatch od Garmin). Nejsem žádný velký sportovec :), od pondělí do pátku ráno kliky na 22 minut (spuštěná aktivita) a 3 x týdně cca 25 minut silový trénink s ketelball (opět puštěná aktivita). Bohužel se nedostanu na více dnů než 15 dnů bohužel. Mohu poprosit o radu, na co se zaměřit v nastavení, abych ušetřil baterku a dostal se aspoň na metu okolo 21 dnů? Jinak moc děkuji za podepsání krabičky s Dominikem, mám ji ve vytrínce :P a nikomu ji nedám :D.
Matěj Urbaczkapřed 24 dny
Zdravím, Martine. Bohužel pro Vás zatím nemám dobré zprávy. Software se ještě ladí a bohužel ani já se nedostávám na žádné závratné výdrže. Dokonce ani na Vašich 15 dní. Je to teď bída a snad se to zlepší. Zkusil bych maximálně optimalizovat hodinky. Jas, defaultní vzhled atp...
Jindřichpřed 13 dny, reagovat
Zdravím. Zajímavý pohled uživatele Garminu. Sám používám již několik let Fénix 6x PRO a ke Garminu jsem utekl od Suunto. Důvodem byla aplikace, kdy Suunto koupilo nějaký německý sportovní deník a stalo to za prd. Garmin Connect také není žádná sláva a chybí tam dost pohledu na sumarizace. V tomto směru byl nejlepší runtastic, který kolem roku 2015 koupil Adidas a totálně ho pohřbil. Myslím, že pokud Garmin zlepší Connect a trochu zapracuje na vedlejších sportech tak to bude super. Ale i tak je za mě velká spokojenost, hlavně u map.
Martinpřed 12 dny, reagovat
Maťa dělá reklamu chlebodárci to je dnes běžné,a i já jako hobby uživatel musím říct ,že mam negativní zkušenosti s 6X Pro...reklamace prvních,uznána...měření stejných tras nepřesné,a i tepovky hooodně orientační...Ale pro moji potřebu dá se říct dostačující,výdrž kvalitnich 14 dní i při aktivitách.Apropo zdraví mi určitě neřídí hodinky,ale pocit a selský rozum...zdravím všechny garmináky at slouží ku spokojenosti!!!
Matěj Urbaczkapřed 11 dny
Martine, bohužel to tak není. To mělo vyplynout z článku, ale asi jsem zklamal.:-) Troufnu si tvrdit, že smart hodinek jsem měl na ruce tolik, jako málokterý člověk, a tak můžu objektivně zhodnotit, co je pro mě to nejlepší a proč se opírám o data z Garminu. Neříkám, že to je nejlepší cesta pro každého, ale pro mě, jako sportovce, ano.
Paloncpřed 11 dny, reagovat
To, že někdo bude mít výhrady k nějakému bodu, se dá očekávat, je to Matějův pohled a každý ho má jiný, ale dost mě překvapuje, že jako slabina se tady zmiňuje Garmin Connect. Connect má svoje mouchy, ale jaké jsou jiné varianty? Coros nemá vůbec nic, Suunto prostředí je jak návrat pravěku. Polar to má dobře zpracované, ale zobrazovat data ze 100mílového závodu je čiré peklo - to aby si na to člověk vzal dovolenou jak se to seká. Pak si člověk může zaplatit Stravu, ale to může nad rámec každých hodinek. A taky bych mel komentar k tomu bodu 6 - zdravotni prehled. Nesouhlasil bych s tim, ze to je jeden ze nejvice relevantnich bodu. Ta doporuceni jsou skutecne orientacni, je to takovy prehled. Coz ale u Garminu tolik nevadi, protoze jejich sila je nekde jinde - vyhodnoceni treninku, zaznamy, tak toto je jen prijemny bonus. Kdyz se ale podivame jinde, tak je na tom Garmin porad nejlepe. Coros nema appku, takze to neni kde vyhodnotit, Suunto skoda mluvit a Apple, Samsung Watch a podobne hracky pocitaji kde co, ale v podstate si ty data cucaji z prstu. Samostatnou a dost tragickou kapitolou je mySASY a Elonga, protoze u nich je analyza HRV tou jedinou sluzbou, kteoru nabizi a tady naprosto brutalne lzou uzivatelum/zakaznikum. Platite za.. zajice v pytli. Napr. cisla myAgeHealth (coz je presne to, za co ve sluzbe Elonga platite) neni vubec zrejme co znamena, jak je definovano, jak se urci a neni ani s cim srovnat. Proste spadne z nebe. Doporuceni k aktivite na zaklade analyzy HRV, coz je celkova odezva organizmu, tedy vysoce nespecificka metrika, je na urovni generatoru nahodnych cisel. Tady na ty lzi se my SASY podarilo vybudovat uspesny byznys.
Matěj Urbaczkapřed 11 dny
Ahoj, krásná slova a souhlasím. Jediná menší oprava je to, že Coros už má celkem solidní appku a jako jeden z mála má už i training hub na webové PC rozhraní.:-)
Jirik_Hpřed 11 dny, reagovat
Reakce na Martina: Ano, je zde podezření, že jako prodejci upřednostňují produkt, ze kterého mají vyšší příjmy a ten propagují. V USA v takových případech platí zákonné povinnosti o střetu zájmů (conflict of interest) a úvodem se musí uvést závislost dotyčného, tj. zdali má nějaký příjem, benefity, odměny, bonusy z prodeje toho, co propaguje. Zde konkrétně, zdali dotyčný má výše jmenované v případě prodeje Garminů, zda je na prodeji a množství prodeje nějak zainteresován. Protože může být doporučení motivováno výší odměny, která může být vyšší než u jiných značek.

Hodinky zmíněné v článku

Zobrazit další

Kontakty

tel: 800 365 365
Volejte zdarma Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h
info@hodinky-365.cz
Ptejte se. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Naše prodejna v Ostravě

Sirotčí 10, Ostrava
Otevřeno Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h Prodejna ve dnech Vánočních svátků uzavřená
FacebookInstagramYouTube

Bezpečný nákup a nadstandardní servis pro naše zákazníky

dTest
důvěrobody Spokojenost našich zákazníků ověřena! dTest certifikace obchodních podmínek. Certifikát bezpečného nákupu. Premium Service k hodinkám nad 2000 Kč zdarma. 365 dní na vrácení nepoužitého zboží. Akceptuje úhradu pomocí platební karty. Volejte ZDARMA
na 800 365 365
(Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h)
Opravy hodinek od vyučeného hodináře. Hodinky, které jsou skladem a vy je objednáte do 13h dostanete další pracovní den.