» Blog » Polar

Polar Ignite 3 představení – Fitnessák s AMOLEDem

Tagy: Představení | Polar | Chytré

Matěj Urbaczka | 14.2.2023 | 3 MIN | 2x komentář

Polar přichází na trh s prvními hodinkami disponujícími AMOLED displejem a slibují mnohokrát rychlejší menu. Pyšní se také Multi-GNSS a  jednou z nejlepší výdrží baterie ve světě městských smartwatchů. To je nový Polar Ignite 3.

Ačkoliv nejsem fanoušek typických smartwatchů, řada Ignite mi byla vždy celkem sympatická. Po přidání AMOLEDu, nové Dual-Band GPSky a zrychlení systému, se mi zamlouvá ještě více!

A jelikož je novinek moc a času málo, vrhneme se hned na to, co nového přináší právě tento model:

  • Větší AMOLED displej o velikosti 1,28"
  • Dual-Band GNSS
  • Volitelné vzhledy
  • Spánkový pomocník SleepWise
  • Běžecký, chodecký a VO2 Max test

Příběh značky Polar – Značka, která vyrobila první chytré hodinky na světě
10.6.2022 - Matěj Urbaczka
Příběh značky Polar – Značka, která vyrobila první chytré hodinky na světě

Polar Vantage V3 recenze – Je tato finská značka zpět ve hře?
8.11.2023 - Dominik Hok
Polar Vantage V3 recenze – Je tato finská značka zpět ve hře?

Zachování designu a parametrů

Moc se mi líbí, že i když se změnila technologie displeje, zvětšila se baterka, tak pouzdro zůstalo stále stejně velké (teda malé) a minimalistické. 43 x 43 x 9,5 mm jsou za mě ideální parametry, které sednou na ruku každému a tloušťka 9,5 mm je neskutečná! Spolu s váhou 35 g se z těchto hodinek stává ideální dailywatch.

Pouzdro nemá žádnou lunetu a tvoří ho jen vroubkovaný ocelový prstenec okolo displeje.

Mírná změna nastala v řemínku, kdy sáhli po "Apple Watch" uchycení dovnitř k ruce. Takže žádné poutko ale "očko" do kterého strčíme konec. Přijde mi, že tento typ nelze správně uchytit a že prostě není ono. Ale je to jen můj názor. Jinak se mi hodinky moc líbí a jak píše Polar – jsou to hodinky pro jakoukoli každodenní příležitost.

Polar Pacer Pro recenze – Drž tempo! Reinkarnace po 30 letech
11.5.2022 - Matěj Urbaczka
Polar Pacer Pro recenze – Drž tempo! Reinkarnace po 30 letech

Dominantou hodinek je rozhodně displej

Slova AMOLED a smartwatch jdou rozhodně dohromady a určitě i proto po tomto typu displeje sáhl i Polar. Displej o velikosti 1,28" a rozlišení 416 x 416 pixelů vypadá na fotkách opravdu hezky a těším se až uvidím realitu. Zajímavosti je také zakřivené sklíčko Gorilla Glass, které dodává hodinkám určitý šmrnc.

Pokud ale nechcete vše ovládat jen displejem, můžete využít jedno tlačítko na boku pouzdra.

Přesnější než kdy dřív

Ano, u Polaru jsme už zvyklí na to, že hodinky jsou mega přesné, co se tepové frekvence týče, ale teď se k tomu přidává i GPSka, která pojede na dvou frekvencích a dokáže dohromady snímat až 4 satelitní systémy.

Jsem hodně zvědav, jaké přesnosti jsou schopni dosáhnout a jaké to bude v porovnání například s Garmin Fenix 7X.

Garmin Fenix 7 recenze – Já jsem Fenix 7 a kdo je víc?
8.3.2022 - Dominik Hok
Garmin Fenix 7 recenze – Já jsem Fenix 7 a kdo je víc?

Novinkou je pro Polar také možnost exportoval HRV data z tréninkové akvitity.

Výdrž baterky je opět pouze ucházející

Ano, řekněme si, že kdyby Samsung nebo Apple vydal hodinky, které vydrží pět dní v režimu smartwatche a až 30 hodin na GPSce, tak je to bomba! Jsou totiž nabité funkcemi až po vrch. Polar v chytrých funkcích trošku ztrácí a tak je pět dní v režimu smartwatche pouze dostačující výdrž.

Naproti tomu, 30 hodin při příjmu GPSky je hodně slušné a dává to najevo, že hodinky zvládnou v aktivitě opravdu hodně.

Rytmus života

V chytrých ani sportovních funkcích se toho moc nemění. Polar má stálou nabídku sportovních aktivit, ze kterých si vybere opravdu každý a z chytrých funkcí zde máme základ jako notifikace, ovládání hudby z telefonu a to je tak vše. Novinkou je pouze přidání testů z vyšších modelů hodinek. A tak si můžeme v hodinkách provést běžecký, chodecký a VO2 Max test.

Novinkou je ale takzvaný rytmus života, který vás provádí dnem a říká vám, co v určitých částech dne dělat. Například, že byste se po ránu měli projít na sluníčku, odpoledne si zacvičit, připomene vám, chození do pater anebo vás pobídne k dýchacímu cvičení. To vše pak samozřejmě rytmus zakončuje měřením spánku pomocí NightlyRecharge.

Další novinkou je funkce SleepWise, která by nám měla pomoct zjistit, kdy z našeho spánku načerpáme nejvíce energie a jak kvalita našeho spánku ovlivňuje náš den. K tomu se také váže funkce, kdy Polar sám dokáže odhadnout podle vašich "vnitřních hodin", kdy chce jít tělo spát a kdy chce vstávat a tyto časy vám nabídne.

Pomocník se kterým se udržíte fit

Na trhu je opravdu spousta hodinek, které dávají najevo svou fitness stránku. Proklamují, co vše umí, jak vám pomohou zvládat vaše zdraví, ale u Polaru mi tohle přijde jiné. Možná je to proto, že mají jedno z nejpřesnějších měření tepu ze zápěstí. Možná proto, že věřím, že spánek je klíč ke spokojenosti (a Polar mu věnuje tolik času při vývoji hodinek).

Rozhodně mi tyto hodinky dávají smysl pro všechny lidi, kteří se chtějí udržet ve formě a mírně ji navyšovat. Pro profi běžce jsou tyto hodinky nesmysl, ale pro člověka, který chce posouvat své hranice za komfortní zónu, budou ideální. Ale jelikož je to všechno jen papírové představení, těším se na test reálného kousku.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Veronikapřed 723 dny, reagovat
Osobně mě štve, když se mění věci, které fungují - nový typ pásku se špatně dotahuje, jediné tlačítko bylo u starších modelů pohodlněji přístupné. Funkce budu teprve testovat, ale vzhledem k tomu, že mi vyhovovala původní řada, docela uvažuji o kroku zpět na 2, i když je to techniky posun zpět.
Matěj Urbaczkapřed 722 dny
Zdravím, Veroniko, já zatím hodinky testuji a recenzi přinesu zanedlouho.:-) Ale s tím řemínkem taky zápasím.:-)

Hodinky zmíněné v článku