Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Zprávy | Garmin | Chytré
Matěj Urbaczka | 4.1.2022 | 4 MIN | 35x komentář
Konečně jsme se dočkali smartwatche od Garminu, který umí telefonovat! Garmin Venu 2 Plus vás poslechne doslova na slovo. Největší peckou je možnost telefonování a hlasový asistent pro diktování či ovládání hodinek.
Možná budete stejně překvapení jako já, ale první hodinky, které kdy uměly telefonovat byly Samsungy. A byly představeny už v roce 1999. Měly vestavěný mikrofon i reproduktor a vydržely telefonovat až 90 minut. O 23 let později přichází s tímto vynálezem i Garmin. A nejen s tím.
30.8.2023 - Dominik Hok
Garmin Venu 3 recenze – Tak trochu stejný, tak trochu lepší
Pojďme tedy na začátek kouknout, jaké jsou ty nejhlavnější rozdíly oproti Garmin Venu 2:
Pokud chcete vědět veškeré vychytávky Venu 2, které najdete i v nové generaci, mrkněte na recenzi dvojek:
9.6.2021 - Dominik Hok
Garmin Venu 2 recenze – Nejlepší chytré hodinky do 10 000 Kč?
Mrkněte na naše videopředstavení:
Na první pohled to vypadá, že vše zůstalo téměř stejné. Jen se vlastně přidalo prostřední tlačítko a šmitec. Při detailnějším pohledu ale vyčnívají celkem novoty, které je záhodno zmínit. Jak jsme již zvyklí, luneta je tvořena z oceli a u modelu Plus doznala velkého zhubnutí. Řekl bych, že ji zmenšili téměř o polovinu. Tím samozřejmě udělali větší místo pro displej, což dává smysl. Lunetu také zbavili vroubkování či drážkování (nechali to jen na jejím lemu), na které jsme byli zvyklí a teď vzhled působí velmi čistě.
Další novinkou ve vzhledu je tedy ocelové dýnko, které zmiňuji už o kousek výše. I když dýnko je povětšinu času zakryté, je u něho vidět trošku inspirace modelem Fenix. Na dýnku tedy najdeme čtyři viditelné šroubky a dle mého i výstup barometru. Určitě vás bude zajímat, kde umístili reproduktor. Ten je na boku pouzdra na straně bez tlačítek. No a jelikož je dýnko z oceli, váha mírně narostla. Ale nemusíte se bát, je to 2 gramy oproti Venu 2.
Hlasový asistent je rozhodně fajn a já se na něho možná těším ještě o trošku více než na volání. Ale myslím, že hlavním lákadlem pro všechny je, že konečně můžeme mluvit do přístroje a někdo na druhé straně linky nás uslyší. Je skvělé, že telefonování funguje i v případě detekce nehody, kdy si můžete nastavit, že kromě SMS zprávy, hodinky vytočí uvedený kontakt.
Díky zabudovanému mikrofonu a repráčku můžete krom volání použít reproduktor pro poslouchání hudby bez nutnosti mít Bluetooth sluchátek. Podle DC Rainmakera je hudba z reproduktoru přijatelná a tak se těším na vlastní testování.
26.1.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin umí měřit EKG!
Co se týče hlasového asistenta, je skvělé, že bude Garmin podporovat Google, Siri a Bixby. Bohužel jsem se nikde nedozvěděl, jestli umí česky, čínsky anebo pouze anglicky. Ačkoliv už někteří šťastlivci z řad recenzentů u nás hodinky dostali do rukou, tak tuto informaci nenapsali.:-) Prozatím neexistují návody ani podklady, které by nám řekly, jaké jazyky budou podporovány a tak si jednoduše budeme muset počkat na otestování přímo námi. Klasikou je, že psané odpovědi na zprávy fungují pouze na Androidu.
Apple Watch vydrží při náročném používání 18 hodin. Samsung dá stěží 2 dny, spíše den a půl. A co na to Garmin? Standardní výdrž baterky – 9 dní. Při úsporném používání dokonce, pozooor, o jeden den déle. Ne, to byla legrace, ale prostě na celé čáře zde Garmin drtí veškerou konkurenci na poli chytrých hodinek se kterými lze telefonovat.
Řekl bych, že v praxi to bude znamenat výdrž okolo 7 dní s tím, že si skočíte párkrát zaběhat atp. Jako už je u Garminu standardem, dá se nastavit i mód always-on displeje, kdy vám displej bude svítit trvale, ale s výdrží se dostanete tak na polovinu klasické doby. Ale co si budeme, i 4 dny jsou rozhodně více než 18 hodin.
Hlavní otázkou mé polemiky bude, jestli se vlastně vyplatí přechod z Venu 2 na Venu 2 Plus. První myšlenka, která mi probleskla hlavou, byla ta, že bazary prasknou ve švech a všude se budou dvojky nabízet. Ano, je to bomba, z Garminu si zavoláme. Ale bude to lákat i stávající uživatele Venu 2? To se teprve uvidí. Rozhodně je Garmin Venu 2 Plus varianta pro lidi, kteří chtějí s hodinkami telefonovat a nechtějí každý den nabíjet hodinky. V kombinaci s hlasovým zadáváním tvoří tento model ideálního společníka pro veškeré nástrahy, které nás tam venku čekají.
Další otázkou je, jestli tuto funkci zdědí i nové efsedmičky a Epixy, které by měly záhy také vyjít. Rozhodně je to velký krok kupředu a myslím, že Garmin přidělal vrásky mnohým pohlavářům od Samsungu či Applu. A tak se asi v dalších letech můžeme těšit na další a další souboje na poli smartwatchů.
Dolů do komentářů klidně napište, jestli volání a hlasový asistent jsou tak důležité funkce, že budete měnit svůj starší Garmin za tuhle pecku.
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.