Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Představení | Casio | Pánské | Klasické | Vojenské
Jan Kalousek | 17.9.2021 | 2 MIN | 12x komentář
Nová generace Mudmasterů s označením GWG-2000 se vzhledem od předchozí generace příliš neliší. Jejich hlavním poznávacím znamením bude karbon. Toho se jim totiž do výbavy dostalo opravdu hodně. Než se nám hodinky dostanou fyzicky do ruky, pojďmě se alespoň stručně podívat na to, co už o hodinkách víme.
Prozatím se můžeme těšit na 3 barevné varianty. První je klasická celočerná varianta, která nemůže chybět. Druhá varianta je vybavena tmavě zeleným řemínkem a celkový design podtrhuje šik červený pruh. Poslední představená varianta je laděna do pískově žluté. Jak už to ale u Casií bývá, časem se určitě dočkáme dalších barevných variant.
Všechny 3 představené varianty. Zleva: GWG-2000-1A1ER, GWG-2000-1A3ER, GWG-2000-1A5ER
Jak už asi název Mudmaster sám vypovídá, bude se jednat o hodinky, které využijí hlavně ti, kdo se často pohybují v drsném, blátivém prostředí. Designově jsou hodinky velmi podobné předchozí generaci tisícovek. Po prozkoumání obou návodů zjistíme, že podobnost nenajdeme pouze u designu. Funkčně jsou totiž obě generace úplně totožné. Můžeme se tak opět těšit na Triple Sensor (barometr / výškoměr, teploměr, kompas), Tough Solar (solární napájení) či Multi-Band 6 (automatická korekce času pomocí rádiového signálu).
Spíše než na funkce se v Casiu rozhodli zaměřit na odolnost. Nové dvoutisícovky jsou totiž vůbec prvním modelem G-Shock, který má konstrukci pouzdra vyrobenou z vytvrzovaného karbonu. Ten se vyrábí zkombinováním nasekaných uhlíkových vláken s pryskyřicí. Tato směs se vtlačí do ocelové formy a za vysoké teploty a tlaku se následně vytvrdí. Celý proces vytvrzení je už pak otázkou několika minut. A voilà, máme na světě materiál, který je lehčí a zároveň tvrdší, než ocel.
3.2.2022 - Radim Krčmář
SOUBOJ: Casio G-Shock GWG-1000 vs. GWG-2000
Detail číselníku modelu GWG-2000. Na fotce je zároveň pěkně vidět struktura vytvrzovaného karbonu
Vytvrzovaný karbon má svou specifickou strukturu, díky které na první pohled poznáme, které části hodinek jsou z něj vyrobeny. Jmenovitě jsou to tlumiče nárazu na lunetě, chránič čelního tlačítka či nožky, mezi které je uchycen pryskyřicový řemínek. Při pohledu na dýnko zjistíme, že kromě exteriéru jsou vybaveny konstrukcí Carbon Core Guard, takže i uvnitř hodinek se dočkáme pryskyřice, která je ještě vyztužena uhlíkovými vlákny. Díky použití uhlíku budou hodinky o 1,9 milimetrů tenčí a 13 gramů lehčí než tisícovky.
Pohled na dýnko nových dvoutisícovek
Kromě uhlíku najdeme na dvoutisícovkách také více oceli. Hodinky budou vybaveny ocelovou lunetou. Redesignu se dočkala i tlačítka, která jsou chráněna ocelovou konstrukcí a uvnitř mají nové silikonové těsnění zvyšující odolnost vůči blátu a prachu. Hodinky by měly dokonce být vybaveny i αGelem, který zásadně zvyšuje odolnost hodinek vůči nárazům.
Oproti původním tisícovkám nemají hodinky na řemínku označení Vibe Resist, tedy odolnost proti vibracím. Vzhledem k veškeré výše zmíněné výbavě lze ale očekávat, že hodinky zvládnou odolávat i vibracím. Odolnost proti vibracím ostatně potvrzuje i britská stránka G-Shocků.
Hodinky mají být ještě odolnější vůči blátu a prachu než předchozí generace
Kdy se hodinek na našem trhu dočkáme, to zatím bohužel nevíme. Doufáme ale, že do konce tohoto roku se s nimi budeme moci seznámit osobně.
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.