Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Recenze | Amazfit | Chytré
Dominik Hok | 13.4.2021 | 6 MIN | 56x komentář
Amazfit GTS 2 jsou designová bomba, funkčně bohaté a cenově obstojné. Vlastně jsou to naprosto vhodné hodinky pro někoho, kdo nechce "vyplajznout" celou výplatu, ale chce chytré hodinky nabité hromadou senzorů, které na zápěstí vypadají sakra dobře.
Rozhodně design. Tato i předchozí generace byly specifické moderním hranatým designem, který si najde své místo na dámském i pánském zápěstí. Vše je to umocněné sytě barevným a kontrastním displejem.
Z hodinek je možné vyřizovat telefonní hovory. Mobil musí být ale v blízkosti hodinek a hodinky tedy fungují spíše jako handsfree.
Díky 3GB velkému úložišti si do hodinek můžete nahrát hudbu a poslouchat ji přímo z tohoto zařízení.
Celkově senzorová výbava je něčím, co bych vyzdvihl. Sice chybí NFC k bezkontaknímu placení, ale v hodinkách najdete senzory typické pro o něco vyšší kategorii – barometr, pulzní oxymetr či GPS.
27.10.2020 - Dominik Hok
Xiaomi Amazfit GTS: Nízká cena, ale vysoký potenciál
Měření tepu u tohoto modelu probíhá pouze každou minutu, takže nezískáváte tak relevantní data jako když hodinky měří každou vteřinu.
Jsem si jistý, že design bude právě jedním z největších lákadel těchto hodinek. Amazfit tady vsadil na (pro GTS typické) zaoblené hrany. Spoustu uživatelů potěší podobnost s notoricky známými Apple Watches. To ale není nic, co bych vytýkal, protože... Co jiného chcete vymyslet? Pouzdra jsou buďto kulatá, nebo hranatá. A všechny ty hranaté se potýkají s "jablíčkovským srovnáváním".
Zaoblené hrany jsou pěkně zapracované do hliníkového pouzdra s PVD úpravou, která přidává trochu odolnosti proti poškrábání navíc. Pouzdro působí bytelně, kvalitně a myslím si, že Amazfit udělal dobře, že u městských chytrých hodinek zvolil kovové pouzdro. Navíc má střízlivé a univerzální rozměry – šířka 35,6 mm, délka 42,8 mm a tloušťka 9,7 mm. Hodinky tak sednou jak na dámské, tak pánské zápěstí.
Naše videorecenze:
Docela mě překvapilo, jak moc velkým lapačem prachu jsou. Kdykoliv hodinky položíte třeba na stůl, dýnko hodinek je celé od prachu.
Dobrý designový prvek je pak tlačítko, které je zpracované tak, že působí jako korunka. Sice se s tlačítkem dá otáčet, ale žádnou funkci to nemá. Na levé straně pouzdra poté najdeme výstup reproduktoru a mikrofonu.
Na ruku se pak hodinky upínají silikonovým řemínkem s rychloupínacím systémem Quick-Release. Řemínek pak vyměníte v řádu pár vteřin a každý den můžete přizpůsobit řemínek svému oblečení.
Měl jsem trochu strach z toho, že řemínek je z obou stran úplně hladký, takže budou hodinky na ruce klouzat. Hodinky ale drží na ruce dobře, čemuž určitě dopomáhá také nízká váhá 28 gramů a dvě poutka na řemínku.
23.11.2021 - Dominik Hok
Amazfit GTR 3 recenze – Pravděpodobně nejlepší volba do 5 000 Kč
Celkově se design pouzdra Amazfitu velice povedl a myslím, že to bude jeden z největších tahounů těchto hodinek. Nabízí se ve třech barevných variantách – černá, šedá, zlatá. A každá barva má šmrnc.
U čínských výrobců nikdy nemám strach o jednu věc – kvalitu displeje. Samozřejmě, že je to spíše má domněnka, ale u každého modelu si čínští výrobci opravdu dají záležet na kvalitě displeje. Ani Amazfit není výjimkou.
Tady výrobce vsadil na hranatý dotykový AMOLED displej o velikosti 1,65 palce (348 x 442 px). Sytost a kontrastnost tohoto displeje je opravdu vysoká a víceméně nemám co vytknout. Pravděpodobně se na tom podepisuje také vysoká jemnost 341 ppi. Displej pak chrání Gorilla Glass s DLC úpravou, která sklo chrání před nechtěným poškrábáním a zamezuje velkému výskytu otisků prstů.
Zespod pouzdra pak najdeme optický snímač tepové frekvence (BioTracker 2 PPG), který bohužel snímá tep pouze každou minutu a ne každou vteřinu, jak to bývá u jiných výrobců. Co ale určitě potěší, je pulzní oxymetr měřící okysličení krve. Kromě toho v hodinkách najdeme akcelerometr, gyroskop, krokoměr, barometr, výškoměr a GPS přijímač schopný přijmout také signál GLONASS. Docela slušná výbava vzhledem k cenovce. Fakt slušná... Řekl John Jameson, když... Nojo, to je trochu jiný příběh.
Amazfit GTS 2 mě potěšil docela slušnou výdrží baterie, která při standardním používání dosahuje až k jednomu týdnu (pokud vypnete Bluetooth a snímaní tepu, tak dokonce 20 dní). Při zapnuté GPS (při sportovní aktivitě) vydrží 25 hodin nepřetržitě snímat vaši polohu. Výdrž baterie také ovlivňuje nastavení Always-On displeje, kdy hodinky aspoň v rohu zobrazují základní data jako čas a den v týdnu. Během aktivního týdne, kdy jsem často využíval GPS, mi hodinky vydržely pouze 3 dny.
10.5.2022 - Filip Debrecenyi
Amazfit GTS 3 recenze – Minimalismus v podobě Apple Watch?
Amazfit GTS 2 považuji spíše za chytrého než sportovního parťáka, tak si dovolím začít těmi chytrými funkcemi. Čím tento model rozhodně vybočuje z řady, je možnost vyřizování hovorů. Je potřeba mít hodinky propojené s telefonem, ale nemusíte po něm sahat a hovor pohodlně vyřídíte ze zápěstí. Kvalita přenosu je slušná a já ani druhá strana jsme neměli problém té druhé rozumět.
Hodinky samozřejmě zrcadlí veškeré notifikace z telefonu a najdete je ukryté v dolní liště na hlavní obrazovce. Rozhodně pochvaluji, že notifikace jsou nejen plně v češtině, ale pěkně se zalamují do řádků a zobrazují se také emoji. Nijak na ně ale neodpovíte. Ani přednastavenými odpověďmi.
Hodinky pak nabízejí několik lifestylových funkcí jako je měření počtu kroků, údaje o spálených kaloriích či monitoring stresu (na základě variability srdečního tepu).
Upřímně jsem měl sem tam trochu problém s příjmem notifikací a obecně se synchronizací s telefonem. Našel jsem pak na internetu jednoduché řešení, kdy v hodinkách aktivujete "Režim Letadlo" a opět deaktivujete. Pak se komunikace s telefonem opět aktivuje.
Docela nečekanou záležitostí pro mě byl hudební přehrávač. Do úložiště (3 GB) si můžete uložit empétrojky a po připojení Bluetooth sluchátek poslouchat přímo z hodinek.
Dále potěší také kalendář, budík, časovač, počasí a další "základnější funkce".
Za opravdu povedený považuji monitoring spánku. Hodinky vám poví vše o poměru spánkových fází (lehký, hluboký, REM) a jako jedny z mála jsou schopné dokonce rozpoznat i zdřímnutí během dne. Hodinky na stupnici od 0 do 100 ohodnotí kvalitu vašeho spánku a také doporučí, co byste měli udělat jinak. Mně například napsaly, že je potřeba pravidelný spánkový režim a doba mého spánku neustále kolísá.
Ano, hodinky nejsou přístrojem pro vrcholového sportovce, ale pro začínajícího nebo lehce pokročilejšího sportovce můžou být ideálním přístrojem. Nabídka sportů je široká – najdete tam zhruba 90 sportovních aktivit a z nich 6 (Běh, Běžecký pás, Chůze, Cyklistika, Plavání v bazénu a Eliptický trenažér) rozpoznají hodinky dokonce automaticky a spustí monitoring.
Všechny získané data pak přehledně zobrazují v aplikaci Zepp:
Všechny vaše sportovní aktivity pak Amazfity GTS 2 zhodnotí v kondičním skóre PAI. To se počítá na základě četnosti sportovních aktivit, jejich délky a tepové frekvence. Ideální je udržovat tuto hodnotu nad 100 a poté snižujete riziko kardiovaskulární nemoci a zvyšujete šanci dožít se vysokého věku.
Veškeré sportovní aktivity je pak možné sdílet v aplikacích třetí strany jako je Strava či Google Fit.
Modely GTS 2e a GTS 2 Mini jsou oproti GTS 2 o něco ochuzeny. Nejhlavnější rozdíl je určitě nemožnost telefonování z hodinek, či absence hudebního přehrávače a s tím spojené úložiště.
Co model GTS 2 má a modely GTS 2e a GTS Mini jsou o to ochuzeny:
Jaké jsou výhody GTS 2e:
Jaké jsou výhody GTS 2 Mini:
Tento model splní přesně to, co od něj očekáváte. A navíc nabídne něco navíc ve formě hudebního přehrávače, pulzního oxymetru, barometru či možnosti telefonování z hodinek. A jak je pro Amazfit typické, tak to všechno pak zabalí do opravdu příjemné cenovky.
Tento model mě opravdu příjemně překvapil, protože už předchozí generaci jsem popsal jako model s nízkou cenovkou a vysokým potenciálem. Druhá generace má o něco vyšší cenovku, ale ještě o dost vyšší potenciál.
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.