Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Recenze | Amazfit | Chytré
Dominik Hok | 26.5.2021 | 7 MIN | 14x komentář
Beze všeho ostychu jsem měl tendenci napsat titulek "Nejlepší levné chytré hodinky", ale nakonec jsem si to rozmyslel, protože si ještě nechávám prostor do budoucna. Kdo ví, co přijde? Amazfit Bip U je v poměru cena/výkon absolutní bomba, protože s takto nízkou cenovkou nabízí moderní design, slušnou výdrž baterie a dokonce... Pulzní oxymetr.
Je to docela nedávno, co jsem recenzoval Amazfit GTS 2, pak jsem se pustil do Amazfit T-Rex Pro (ze kterých jsem byl nadšený), pak do retronářezu Amazfit Neo a teď jsem si vzal do parády Amazfit Bip U, které mě už papírově překvapovaly, jak moc nabušené vzhledem k cenovce jsou. Já jsem se k tomuto modelu dostal až teď, protože Amazfit chrlí nové modely rychleji než průměrná česká hospoda plní půllitry. Což vzhledem k současným opatřením (květen 2021) vlastně není ani moc trefné přirovnání... No, ale konec řečí.
13.4.2021 - Dominik Hok
Amazfit GTS 2 recenze – Levnější chytrák, kterému není co vytknout
Naše videorecenze:
Když poprvé Amazfit Bip U uviděla moje přítelkyně, prohlásila něco ve stylu "Co je to za plasťák?". Ano, Bip U je takový typický čínský plasťáček, ale spousta lidí (pravděpodobně včetně mojí přítelkyně) si neuvědomuje, že se bavíme o hodinkách, které neatakují ani patnáct stovek. Z mého hlediska totiž bylo levnější zpracování právě to, co dokázalo vytvořit tak lahodící cenovku.
28.4.2021 - Dominik Hok
Amazfit T-Rex Pro recenze – Kamarád do deště i horšího
Pouzdro má dost možná trochu blíže k čtverci než k obdélníku a výrobce vsadil na moderně zaoblené hrany a lehce zaoblený displej. Myslím, že s tím, jaký měl výrobce budget na výrobu, se design rozhodně povedl. Amazfit šel do čirého minimalismu a jediný prvek, který doplňuje čistý vzhled hodinek, je logo Amazfitu ve spodní části. Osobně mi design Bip U opravdu sedl a na ruce se mi nosily dobře.
10.5.2021 - Dominik Hok
Amazfit Neo recenze – Chytrá retrosexuální záležitost
Aby bylo trochu snazší si vybrat, tak se Bip U vyrábí ve třech barevných variantách – černé, zelené a růžové.
Ačkoliv design působí dobře, člověk se nemůže podívat na hodinky trochu víc z blízka. Přijde mi, že pak rozpoznáte celý proces výroby. Hodinky jsou totiž plné viditelných spojů, jak ve fabrice "přiškvařovali" jednu část k druhé. Bok pouzdra tedy lemuje jeden dlouhý spoj a v okolí nožek jdou také vidět "stopy výroby".
Když už jsme u těch nedostatků, i tlačítko na boku má lehkou tendenci se vyklat. Na čem pak určitě ušetřili, je řemínek. Ten je silikonový (o šířce 20 mm) a takový až přehnaně poddajný, takže mám trochu strach, co s ním udělá zub času. Na druhou stranu, tím jak je poddajný, je opravdu příjemný na ruce a přizpůsobí se jí. Co mě ale rozhodně překvapilo, je přítomnost rychlostěžejek (Quick-Release). K výměně řemínku tedy nepotřebujete žádné nástroje a vystačíte si třeba i s nehtem.
Všechno to ale Bipu odpouštím, protože jinak by se na takovou cenovku nedostaly. Na denní bázi je to fajn přístroj, protože má střízlivé rozměry 40,9 x 35,5 x 11,4 mm a váhu 31 gramů. Na ruce tedy nijak nevadí, necítíte je a dokonce se vlezou i pod rukáv košile. Ale nemusíte je pod ten rukáv vyloženě schovávat, protože s voděodolností do 50 M vydrží jak déšť, tak třeba i plavání.
Víte, co by si každý měl přestavit, když uslyší slovo "Amazfit"? Rozhodně krásný displej. Obecně čínští výrobci sází na dobrou podívanou a Amazfit obzvlášť. Je trochu překvapující, že nepoužil AMOLED, ale TFT displej o velikosti 1,43 palce a rozlišením 320x302 pixelů. Stejnou technologii používá například Garmin Venu SQ, ale displej Bip U je lepší. V kombinaci s nějakým zajímavým číselníkem opravdu radost pohledět.
8.10.2020 - Dominik Hok
Garmin Venu SQ recenze: Tělem Apple Watch, srdcem Garmin
Potěší také DLC úprava na Gorilla Glass sklíčku, která snižuje zanechávání zbytečných otisků prstů na displeji. A musím říct, že docela funguje. Ano, po celodenním používání večer na displeji uvidíte nějaké ty otisky, ale rozhodně to není tak hrozné jako u modelů bez této úpravy.
Obecně mě potěšila i široká nabídka grafických provedení číselníku. V aplikaci jich najdete okolo padesáti, takže si můžete přizpůsobit vzhled hodinek podle svého gusta.
Bip U má vzhledem ke své cenovce opravdu slušnou senzorovou výbavu. Kromě standardu jako akcelerometr, gyroskop či snímač tepové frekvence, v hodinkách najdeme také pulzní oxymetr měřící okysličení krve.
5.5.2021 - Dominik Hok
VŠE NA TÉMA: Pulzní oxymetr – Proč je důležitý a co nám prozradí? (1/2)
Ano, pěkný displej a slušný výbava je vám vlastně k ničemu, pokud hodinky vydrží jeden den. Co si budeme povídat, dobíjet hodinky každý den není žádné terno. Amazfit Bip U vydrží až 9 dní, což je v této cenové relaci opravdu hodně slušný výkon. Já jsem po čtyřech dnech užívání bez sportovní aktivity měl 54 %.
Co se týče měření, tak nejvyšší možná frekvence měření tepové frekvence je každou minutu (při sportovní aktivitě každou vteřinu) a měření pulzním oxymetrem jde spustit pouze manuálně.
Když se ocitnete na hlavní obrazovce, tak potažením prstu nahoru zobrazíte notifikace z telefonu, potažením prstů dolů ovládací centrum – režim Nerušit, budík, regulaci jasu a zkratku do nastavení. Oba pohyby popravdě nejsou úplně nejplynulejší, ale budu se opakovat... Jsou to opravdu levné hodinky.
Pohybem doprava a doleva pak zobrazíte všechny ostatní widgety – ovládání hudby telefonu, počasí, kondiční skóre PAI, údaje o stresu, okysličení krve, tepové frekvenci a také přehled vašeho dne (počet kroků, spálené kalorie, minuty strávené aktivitou a podobně).
Vše ostatní se pak odehrává v menu, které se otevře stiskem tlačítka. Kdekoliv jinde mimo hlavní obrazovku funguje tlačítko jako "Zpět". Jeho dlouhým podržením pak otevřete výběr sportovních aktivit. A ještě delším podržením tlačítka hodinky vypnete (zhruba 7 vteřin).
Bip U během dne sleduje váš počet kroků a můžete si nastavit také cíle. Tedy to, kolik kroků chcete denně ujít. Zhodnotí také kolik minut jste během dne strávili nějakou aktivitou, jakou vzdálenost jste ušli a kolik jste spálili kalorií.
Kromě toho tam také najdete údaje o aktuální tepové frekvenci, průměrné klidové TF a také zobrazení v časové ose. To stejné platí také pro okysličení krve, které můžete manuálně spustit.
Poté hodinky ještě měří váš stres, který se dá měřit vždy manuálně, ale dá se v aplikace také zvolit, aby hodinky měřily stres každých pět minut. V aplikaci se to prapodivně nazývá "Celodenní monitorování tlaku", což bych si spíše představoval u barometru. :)
V noci pak doceníte monitoring všech spánkových fází (lehká, hluboká a REM fáze), kdy hodinky na škále od 0 do 100 ohodnotí kvalitu vašeho spánku, data vztáhnou k ostatním uživatelům Amazfitu a jsou také schopné vám nabídnout řešení ke zkvalitnění spánku.
K uklidnění pak poslouží dýchací cvičení a ženy určitě docení také sledování menstruačního cyklu.
Přítomnost snímače tepové frekvence a možnost získaní dat o poloze z telefonu předurčuje Amazfit Bip U i ke sportovnímu vyžití. Sportovních aktivit je tam přes 60 počínaje během, cyklistikou, chůzí a konče specialitami jako je lukostřelba, jízda na koni či kriket.
Když jsem si šel s hodinkami zaběhat, GPS z telefonu se připojila v řádu 2 vteřin a hodinky mi zobrazily čtyři údaje na jednu obrazovku. První zobrazuje stopky, vzdálenost, tempo a tepovou frekvenci a na druhé najdete kadenci kroků, spálené kalorie a průměrné tempo. Dvě poslední obrazovky pak zobrazují diagramy tepové frekvence a tempa v reálném čase. To mě velice příjemně potěšilo.
Nevýhodou je, že hodinky nemají integrovanou GPS a tak já, který mám telefon vždy v běžeckém opasku pod tričkem, nemůžu mít dobrý záznam, protože přes všechny vrstvy ten signál GPS k telefonu prostě neprojde. :)
Kromě toho mají hodinky pár funkcí nad rámec jako je automatické pozastavení aktivity, upozornění na vysokou tepovou frekvenci, tempo či vzdálenost.
Z chytrých funkcí asi nejvíce doceníte notifikace z telefonu, které dokážou zobrazit českou diakritiku i emoji. Dále tam nejdete také počasí, ovládání hudby z telefon, odpočítávací stopky, stopky, Pomodoro tracker (využívá se nejčastěji při studiu), světové časy, dálkovou spoušť (funguje i na iOS) a šikovnou funkci Najdi můj telefon.
Po pravdě, jen to nejlepší. Za mě se jedná o jedny z nejlepších levných hodinek, protože mají bohatou senzorovou výbavu, hromadu funkcí, impozantní displej a navíc vypadají sakra dobře. Ano, při bližším pohledu poznáte, že se jedná o levný smartwatch, protože zpracování nepatří zrovna k těm nejlepším, ale vzhledem k cenovce? Odpuštěno.
Kdyby se mě někdo zeptal, co si má koupit pod 1500 Kč, určitě doporučím Amazfit Bip U, protože současně se na trhu jen těžko hledá něco, co by bylo lepší. Jedinou alternativou je snad Xiaomi Mi Watch Lite, které nemají pulzní oxymetr, ale naopak mají GPS.
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.