Nejlepší dámské chytré hodinky

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Chytré

Dominik Hok | 4.11.2024 | 7 MIN | 6x komentář

"Ježiši, vždyť to je kus plastu. To nebudu nosit. Musí to přece nějak vypadat." Něco takového určitě nejeden muž slyšel pronést svou drahou polovičku před vitrínou s hodinkami. Žena zkouší patnáctý model, chlap nervózně poklepává nohou, což ženu rozčiluje možná ještě víc než to, že stále nenašla to pravé ořechové. Ženy jsou prostě "tvorem estetickým" a nemůžeme jim to mít za zlé. Proto jsme vybrali 10 nejlepších dámských chytrých hodinek, které ženě zabrnkají na pomyslnou (nebo nepomyslnou?) estetickou strunu.

Když lidé vybírají chytré hodinky, často mají podobné požadavky – někdo chce ty nejhezčí, jiný s nejdelší výdrží baterie a další třeba ty, co mají nejvíce chytrých funkcí. My jsme se pokusili vytvořit 10 kategorií, podle kterých budoucí uživatelé chytrých hodinek většinu času vybírají a také jsme přihlédli k tomu, že ženy prostě chtějí, ať ty chytré hodinky na ruce nějak vypadají a jsou spíše módním doplňkem než jeho ničitelem.

Nastavili jste si při výběru cenovou hranici? Vytvořili jsme článek se stejnými kategoriemi, ale s cenově dostupnějšími modely:

Nejlepší dámské chytré hodinky (cenově dostupné)
5.11.2024 - Matěj Urbaczka
Nejlepší dámské chytré hodinky (cenově dostupné)

Rychlý přehled kategorií a vítězů:

  1. Běžecké – Garmin Forerunner 965
  2. Outdoorové – Garmin Fenix 7S PRO
  3. S nejdelší výdrží baterie – Garmin Instinct 2S
  4. Nejvybavenější – Garmin Fenix 8
  5. V poměru cena / výkon – Huawei Watch GT 5
  6. S maximální chytrou výbavou – Apple Watch 10 / Samsung Galaxy Watch 7
  7. Univerzální – Garmin Venu 3S
  8. Exkluzivní – Huawei Watch GT 5 PRO
  9. Hybridní – Garmin Vívomove Trend
  10. Výběr redaktora – Garmin Forerunner 265

A teď pojďme vybrat smartwatch pro vás.

1) Běžecké

Přiznejme si, tento model je designově spíše sportovní, ale koneckonců je to přeci jen běžecký kousek, tak bude pro sportovněji založenou ženu – Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965 recenze – Do města přiběhl novej kovovej šerif
2.3.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin Forerunner 965 recenze – Do města přiběhl novej kovovej šerif

Asi největší výhodou těchto hodinek je lehčí pouzdro, které je ale dostatečně velké, aby se tam vlezl větší akumulátor udržující hodinky v chodu až 23 dní. Displej je dotykový, ale hodinky se dají plně ovládat i tlačítky. Tyto hodinky mají úplně všechny funkce, které Garmin pro běžce nabízí – topografické mapy, navigaci, virtuálního kouče, výpočet připravenosti k tréninku aj. Kromě toho ale zvládají i chytré záležitosti jako třeba bezkontaktní placení či přehrávání písniček, a to ať už z úložiště, tak playlistů streamovacích služeb.

Přehrávání hudby v chytrých hodinkách – Jak funguje?
6.6.2023 - Dominik Hok
Přehrávání hudby v chytrých hodinkách – Jak funguje?

Některým ženám by možná mohlo vadit, že průměr pouzdra je 47 milimetrů. Pokud nutně nepotřebujete tak dlouhou výdrž baterie anebo topografické mapy, skvělou možností je i Garmin Forerunner 265,  který se dělá ve dvou průměrech pouzdra – 43 a 47 mm.

Garmin Forerunner 265 recenze – Když je skvělé málo
2.3.2023 - Dominik Hok
Garmin Forerunner 265 recenze – Když je skvělé málo

2) Outdoorové

Když se zamyslím nad outdoorovými chytrými hodinkami, určitě musí mít dlouhou výdrž baterie, kompletní senzorovou výbavu, vydržet nějaký ten pád a může se hodit i LED svítilna, která může dokonce i zachránit život... Který model že splňuje všechna tato kritéria? Garmin Fenix 7S PRO. A k tomu všemu ještě i skvělé vypadá.

Garmin Fenix 7 PRO recenze – Na nejlepší se zvyká nejsnáze
30.6.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin Fenix 7 PRO recenze – Na nejlepší se zvyká nejsnáze

Když pomineme outdoorové přednosti tohoto modelu, jednou z jeho největších výhod je design. U outdoorového zařízení by člověk čekal, že se nejvíce bude hodit k softshellové bundě, ale u Fenixu tomu tak vůbec není. Krásně totiž balancují na hranici elegance a sportu.

Když vezmeme jen design, tak Fenix splňuje vojenský standard odolnosti, pouzdro je zespod i z vrchu chráněno kovem a hodinky se dají ovládat jak dotykovým displejem, tak tlačítky.

Tyto hodinky jsou navíc solárně napájené, kdy výdrž v běžném režimu dosahuje ke dvěma týdnům a s aktivní GPS ke 46 hodinám.

Někdo by si mohl říct, proč tady není Fenix 8? No, outdoorově založený jedinec nutně nepotřebuje telefonování, AMOLED displej a potápěčské funkce. Tak proč nesáhnout po levnější sedmé generaci?

SOUBOJ: Garmin Fenix 8 vs. Garmin Fenix 7 PRO
29.8.2024 - Matěj Urbaczka
SOUBOJ: Garmin Fenix 8 vs. Garmin Fenix 7 PRO

Relativní novinkou je i Suunto Race S, které bych navrhl jako alternativu. Pokud nepotřebujete LED svítilnu a chytré funkce jako telefonování či bezkontaktní placení, můžete dokonce i dost ušetřit.

Suunto Race S recenze – Malé hodinky s velkým potenciálem
11.7.2024 - Matěj Urbaczka
Suunto Race S recenze – Malé hodinky s velkým potenciálem

8 650 Kč skladem

3) S nejdelší výdrží baterie

Přiznám, že tato kategorie je taková ošemetná. Nejdelší výdrže baterie vždy mají chytré hodinky s většími pouzdry okolo 51 mm, a jednoznačným vítězem je tedy Garmin Enduro 3. Jsou ale vhodné na dámské zápěstí? Spíše ne.

Garmin Enduro 3 recenze – Smartwatch s nejdelší výdrží baterie na světě
19.9.2024 - Matěj Urbaczka
Garmin Enduro 3 recenze – Smartwatch s nejdelší výdrží baterie na světě

Pokud tedy sáhneme po něčem, co má střízlivější rozměry, musíme první příčku dát Garmin Instinct 2S.

Garmin Instinct 2 recenze – Aneb voják v havajské košili
25.3.2022 - Dominik Hok
Garmin Instinct 2 recenze – Aneb voják v havajské košili

Režim smartwatche? Až 51 dní se solárním dobíjením. Režim GPS? Až 28 hodin. Když přihlédnu k tomu, že pouzdro má pouhých 40 mm, je to skvělá výdrž.

Otevřeně říkám, že výbava chytrých funkcí není u tohoto modelu (oproti ostatním v tomto výběru) nijak markantní, protože bezkontaktní placení najdete pouze u solární verze a navigace je jen po slepé mapě. Tento model je spíše laděný na sport, a v rámci něj funkčně najdete téměř vše, co běžný člověk potřebuje.

4) Nejvybavenější

Tady je to docela jednoduché. Prostě vzít hodinky, které jak z chytrého či sportovního hlediska mají nejbohatší funkční výbavu. Ano, musí to být Garmin Fenix 8 (43 mm).

Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma

V naší bodové škále sportovní vybavenosti získal Garmin Fenix 8 přesně 1025 bodů, což je nejvyšší dosažené skóre. V chytré vybavenosti získal 445 bodů a je těsně za kanonýry této kategorie – Applem a Samsungem.

Tento model má snad každou sportovní a chytrou funkci, kterou kdy Garmin představil ve svých chytrých hodinkách. K tomu všemu přidává ještě něco, co je typické téměř jen pro osmou generaci Fenixu – telefonování, hlasového asistenta či voděodolnost do 40 metrů reálné hloubky.

Mohl bych tady sáhodlouze vyjmenovávat, co všechno Garmin Fenix 8 umí, ale nestačí koneckonců, že umí všechno?

5) V poměru cena / výkon

Novou definicí poměru cena / výkon je teď rozhodně Huawei Watch GT 5 a právoplatně se stává vítězem této kategorie.

Huawei Watch GT 5 / Watch GT 5 PRO recenze – Tohle jste opravdu nečekali
1.10.2024 - Matěj Urbaczka
Huawei Watch GT 5 / Watch GT 5 PRO recenze – Tohle jste opravdu nečekali

V čem Huawei boří hranice poměru ceny a výkonu? Rozhodně tím, že skvěle kombinuje prémiové designové zpracování s nabitou funkční výbavou, která čítá nejen chytré, ale i celou řadu sportovních funkcí. Pustit si písničky ze Spotify? Není problém. Vzít si tyto hodinky k elegantnějšímu oblečení? Není problém. Změřit VO2Max a doporučit vhodný trénink? Pro tyto hodinky je vlastně máloco problém. A ještě jsou za přijatelné peníze.

Tento model už sice byl zmiňovaný, ale jako alternativu určitě nemůžeme vynechat Garmin Forerunner 265. Když pomineme mapy (ty má Watch GT 5), funkční výbava těchto modelů je dost podobná. Forerunner mapy částečně nahrazuje navigací po slepé mapě, ale "přihazuje" širší základnu sportovních funkcí a bezkontaktní placení.

NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami
29.10.2020 - Dominik Hok
NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami

6) S maximální chytrou výbavou

Tato kategorie má dva vítěze a hned vysvětlím proč. To, jak moc chytrých funkcí (nebo jestli jsou vůbec kompatibilní) vám hodinky nabídnou, se odvíjí od operačního systému vašeho telefonu. Ale nebojte, budete vybírat jen ze dvou značek, které současně ovládají trh chytrých hodinek a primárně fungují jako prodloužená ruka telefonu.

Pokud máte Android telefon, jasným vítězem je pro vás Samsung Galaxy Watch 7.

Pro iOS uživatele je to zase Apple Watch 10.

Obě značky jsou jednoznačně nejlepší v tom, že dokážou ve velkém nahradit váš mobilní telefon a vy můžete spoustu denních záležitostí "delegovat" na chytré hodinky. Kdybych měl podtrhnout, co všechno hodinky Samsung a Apple dokážou... Z kolika značek chytrých hodinek dokážete objednat pizzu? Tyto to dokážou.

7) Univerzální

Od každého trochu – takové chytré hodinky jsou někdy tou nejlepší volbou. Trochu z těch sportovních funkcí, trochu zase z těch městských a celé to zabalit do příjemné cenovky.

Za nás to asi nejlépe zvládá Garmin Venu 3S.

Garmin Venu 3 recenze – Tak trochu stejný, tak trochu lepší
30.8.2023 - Dominik Hok
Garmin Venu 3 recenze – Tak trochu stejný, tak trochu lepší

Venu 3S mají sportovní základ od Garminu, který kombinují s téměř dvoutýdenní výdrží baterie, bezkontaktním placením, možností telefonování a bezkontaktního placení. Prostě to nejlepší z obou světů.

Kdybyste nutně nepotřebovali telefonování a nevadí vám plastovější pouzdro s hliníkovou lunetou, skvělou volbou může být ještě cenově dostupnější Garmin Vívoactive 5.

Garmin Vívoactive 5 recenze – Vy jásáte, peněženka nepláče
8.11.2023 - Dominik Hok
Garmin Vívoactive 5 recenze – Vy jásáte, peněženka nepláče

8) Exkluzivní

Tato kategorie hodně silně přihlíží k samotnému zpracování hodinek a přiznávám, že v rámci exkluzivních hodinek je pánský výběr mnohem silnější. Nicméně, je jedna značka, která se v nedávné době blýskla chytrými hodinkami, které jsou dost možná jediné svého druhu – Huawei Watch GT 5 PRO 42 mm.

Proč jediné svého druhu? Pouzdro i tah jsou z keramiky, přičemž samotná výroba materiálu zabere 7 dní, jelikož se připravuje pod tlakem a při teplotě 1500°C. Následně je materiál leštěn padesáti různými technikami a tento proces zabere 10 dní. U tohoto modelu tedy neplatíte jen za keramické pouzdro, safírové sklo či snad možnost telefonování a golfové mapy. Platíte za to nejcennější – čas.

9) Hybridní

V minulé kategorii jsme se opírali o čas a tato kategorie se veze na podobné vlně. Kombinuje se tady totiž chytrý svět s tím klasickým, který právě stojí hlavně na funkci ukazování času. A to chce hodinky s ručkami, že? Přesně za tímto mířil Garmin ve své řadě (a vítězi této kategorie) Vívomove Trend.

Jak se říká, nebudu vám mazat med kolem huby. Tyto chytré hodinky nejsou tak vybavené jako zbytek v tomto výběru. Ano, zvládají bezkontaktní placení, měří vše důležité, zobrazí notifikace a s pomocí GPS vašeho telefonu i monitorují vaše sportovní aktivity, ale tady to vlastně končí. To ale není jejich hlavní úkol. Jejich úkol je držet most napříč dvěma světy – tím klasickým a tím chytrým.

10) Výběr redaktora

Tento model v tomto článku zazněl několikrát a zazní znova. Mojí volbou je totiž Garmin Forerunner 265. Líbí se mi, že v této kategorii nemusím volit objektivní argumenty a můžu sáhnout po těch subjektivních. Prostě mám rád Garmin.

Za své dlouhé roky u Garminu musím říct, že jsou to spolehlivé chytré hodinky s dlouhou výdrží baterie a mají to, co potřebuju jak z chytrého (NFC placení, přehrávač hudby, notifikace a navigaci), tak sportovního (přesné senzory, hromadu sportovních a lifestylových metrik) hlediska. A Forerunnery 265 to doplňují o příjemnou cenovku, sytý AMOLED displej a ideální poměr cena / výkon.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Annapřed 62 dny, reagovat
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Chtěla bych si pořídit chytré hodinky, které mi pomohou co nejlépe sledovat můj zdravotní stav. Sportuji málo - turistika, běh, cyklistika. Preferuji spíše klasický vzhled hodinek, než-li outdoorový a ráda bych alespoň nějakou výdrž baterie (ne například jeden dva dny a nabíjet). Mám poslední dobou problémy s motáním hlavy, spánkem a pravidelnými teplotami (až horečkami) a už před nějakou dobou mě napadlo, že by mi nějaké hodinky mohli pomoci sledovat alespoň nějaké zdravotní funkce. Loni jsme kupovali hodinky od Garminu pro přítele a viděla jsem, že mu měří spoustu funkcí, které by mohli pomoci i mě. Neměli byste pro mě prosím nějaké doporučení? Snažím se hledat už delší dobu, ale těch hodinek je opravdu mnoho. Děkuji předem moc za odpověď Anička
Matěj Urbaczkapřed 62 dny
Zdravím, Aničko, pokud chcete sledovat zdravotní metriky, přitom nenabíjet každý den a mít univerzální přístroj, mrknul bych se na Garmin Vívoactive 5 či Venu 3S. Venu 3S je o něco dražší, nabízí o něco více sportovních funkcí, delší výdrž baterie, telefonování v dosahu telefonu a o něco hezčí vzhled.
Ivapřed 59 dny, reagovat
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Asi stejné požadavky jako slečna/paní Anička s dotazem nade mnou. Mám prostudováno Garmin venu sq2 a Garmin venu 3s...rozdíl vidím v tvaru, sq2 nemožnost volání a o polovinu nižší cena... Nyní jsem měla Mi band 6,ale chtěla jsem se posunout o něco výš. Chci s hodinkami platit, v práci nenosím telefon u sebe, tak, aby mi chodili notifikace... U těchto dvou modelů chodí pouze v dosahu 10m? Nebo je jedno, kde jsem a telefon leží v batohu byť v jiné místnosti ale na stejné chodbě... Chtěla bych mít hodinky jako prodlouženou ruku telefonu a ocením dlouhou výdrž, takže Samsung nepřipadá v úvahu... Chci i nový telefon, nyní Xiaomi Redmi Note 8 Pro... Chci zůstat věrná Xiaomi, takže ani Apple watsch hodinky nepřichází v úvahu... Jsem náročná????poradíte prosím? Děkuji moc.
Matěj Urbaczkapřed 57 dny
Zdravím, Garmin Venu 3s má barometrický výškoměr (měří patra, vystoupané metry v aktivitě), více sportovních aktivit (zimní, outdoor, hala) a více sportovních metrik. Co se týče dosahu Bluetooth, záleží to jak na telefonu, tak na hodinkách. Vždy ale platí, že pro notifikace musí být v dosahu, což znamená +-15 metrů.
Adélpřed 38 dny, reagovat
Zdravím, video je super, stejně tak jako další články! Od roku 2021 až doposud jsem nosila Garmin Vivoactive 4s a byla jsem s nimi velmi spokojená. Bohužel v současné době se u nich vyskytl problém se základní deskou, tudíž si chci pořídit nové. Dokážu říct, že jsem "aktivní" ve fyzických aktivitách (fitko, kolo, běh, chůze,..) a hodinky tedy používám dennodenně. Dost přemýšlím o zakoupení Garmin Venu 3, Garmin Venu 3S a nebo Garmin Forerunner 955. Chci se s vámi poradit, které z uvedených hodinek byste mi byli schopni doporučit? Případně zda jsou i voděodolné a ovládání lze dotykově či tlačítky. Moc děkuju za zpětnou vazbu :-))
Matěj Urbaczkapřed 37 dny
Zdravím, Adél. Co se týče Venu 3 či Venu 3s, tak jsou ovladatelné tlačítky úplně stejně jako Vívoactive 4s. Takže za mě na sport doopravdy moc ne. Při takových aktivitách bych opravdu zvolil sportovnější model, jako jsou Forerunnery a nemusí to být zrovna 955 pokud nebazírujete na mapách, ale solidní práci udělají i 265, které umí všechno a pro vás přidají spousty důležitých metrik pro Vaše aktivity. Abych odpověděl ale na vše, tak voděodolnost je u všech a dá se s nimi plavat.:-)

Hodinky zmíněné v článku

Kontakty

tel: 800 365 365
Volejte zdarma Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h
info@hodinky-365.cz
Ptejte se. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Naše prodejna v Ostravě

Sirotčí 10, Ostrava
Otevřeno Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h Prodejna ve dnech Vánočních svátků uzavřená
FacebookInstagramYouTube

Bezpečný nákup a nadstandardní servis pro naše zákazníky

dTest
důvěrobody Spokojenost našich zákazníků ověřena! dTest certifikace obchodních podmínek. Certifikát bezpečného nákupu. Premium Service k hodinkám nad 2000 Kč zdarma. 365 dní na vrácení nepoužitého zboží. Akceptuje úhradu pomocí platební karty. Volejte ZDARMA
na 800 365 365
(Po-Pá 8-20h, So-Ne 10-18h)
Opravy hodinek od vyučeného hodináře. Hodinky, které jsou skladem a vy je objednáte do 13h dostanete další pracovní den.